Miljoenendeal voor zusters in zwart
Orthodoxe nonnen met Lady Gaga op platenlabel

Wat hebben Lady Gaga, Amy Winehouse, Eminem en een groep Franse nonnen met elkaar te maken? Antwoord: ze zitten sinds kort allemaal bij Decca Records. De teruggetrokken nonnen wonnen een wedstrijd Gregoriaans zingen. In november presenteren de dames hun cd 'Voices - Chant from Avignon'. Het mooiste is dat deze nonnen meiden met een missie zijn.
Zuster Raphael: "Als onze cd meer mensen aanzet tot bidden, als mensen door ons gezang God vinden, en als het helpt vrede te brengen, dan moeten we ermee doorgaan." De opbrengst van het album gaat rechtstreeks naar het klooster.
De dames leven een afgezonderd leven. Zelfs familieleden mogen het klooster niet in, laat staan muziekindustriebazen. Het platencontract moest dan ook door een hek heen en weer. De nonnen filmden zelf het promotiemateriaal. "We waren van tevoren wel een beetje bang dat het album ten koste zouden gaan van ons afgezonderde leven", vertelt zuster Raphael, "dus hebben we ons in gebeden tot Sint Jozef gewend."
Van een tour zal het dus ook niet komen. Helaas.















