Eddy Lont veroorzaakte een dodelijk ongeluk
dinsdag 5 april 2005 om 22:39
Al 34 jaar leeft Eddy met de wetenschap dat hij schuldig is aan de dood van een man. Hij is 20 jaar oud als hij in 1970 zonder rijbewijs een ongeluk veroorzaakt, waarvoor hij drie maanden in de gevangenis belandt. Bovendien komt Eddy er zelf niet ongeschonden uit: hij verliest een oog door de aanrijding. Ondanks zijn straf en veel trieste gevolgen voor zijn eigen leven, kan hij niet van zich afzetten dat door zijn schuld een man is overleden. Een man, die een vrouw en kind achterliet. Eddy’s leven wordt beheerst door vrouwen en drugs, hij zit in die periode in een crimineel circuit. Door het ongeluk raakt hij daar nog dieper in verzeild. Soms denkt hij terug aan de nabestaanden van de overledene, maar hij ziet geen kans contact met hen op te nemen. Hij heeft ook geen gegevens, geen naam of adres. Na verloop van tijd ziet hij kans, zijn leven op de rails te krijgen en van de drugs af te komen. Maar daarmee weegt voor hem de verantwoordelijkheid voor wat hij heeft gedaan nog zwaarder. Nu, 34 jaar later, hoopt hij dat hij door het programma ‘Aangedaan’ alsnog een mogelijkheid krijgt om de vrouw van het slachtoffer op te sporen, en zijn spijt aan haar te betuigen. Zullen we haar kunnen vinden? En zal zij openstaan voor zijn berouw? Het team van ‘Aangedaan’ gaat op zoek, en Eddy gaat terug naar de plek waar het allemaal gebeurd is.
Al 34 jaar leeft Eddy met de wetenschap dat hij schuldig is aan de dood van een man. Hij is 20 jaar oud als hij in 1970 zonder rijbewijs een ongeluk veroorzaakt, waarvoor hij drie maanden in de gevangenis belandt. Bovendien komt Eddy er zelf niet ongeschonden uit: hij verliest een oog door de aanrijding. Ondanks zijn straf en veel trieste gevolgen voor zijn eigen leven, kan hij niet van zich afzetten dat door zijn schuld een man is overleden. Een man, die een vrouw en kind achterliet.
Eddy’s leven wordt beheerst door vrouwen en drugs, hij zit in die periode in een crimineel circuit. Door het ongeluk raakt hij daar nog dieper in verzeild. Soms denkt hij terug aan de nabestaanden van de overledene, maar hij ziet geen kans contact met hen op te nemen. Hij heeft ook geen gegevens, geen naam of adres.
Na verloop van tijd ziet hij kans, zijn leven op de rails te krijgen en van de drugs af te komen. Maar daarmee weegt voor hem de verantwoordelijkheid voor wat hij heeft gedaan nog zwaarder.
Nu, 34 jaar later, hoopt hij dat hij door het programma ‘Aangedaan’ alsnog een mogelijkheid krijgt om de vrouw van het slachtoffer op te sporen, en zijn spijt aan haar te betuigen.
Zullen we haar kunnen vinden? En zal zij openstaan voor zijn berouw? Het team van ‘Aangedaan’ gaat op zoek, en Eddy gaat terug naar de plek waar het allemaal gebeurd is.


Reacties
ikke, 6 april 2005 13:38 uur
mijn complimenten
ik zie Gods kracht in jou
Ook de mevrouw die jou niet kon ontmoeten wens ik Gods zegen
martin de jong, 5 april 2005 23:31 uur
beste Eddy,
geweldig dat je zo je verhaal hebt gedaan. Vergeving is zo'n belangrijk item voor de maatschappij, het is wat de maatschappij nodig heeft. Ik vind je een held dat je het voor zo'n groot publiek hebt willen doen, je bent een voorbeeld.
hartelijke groet,
martin
jolanda, 5 april 2005 23:06 uur
een leuk stukje tv van de dader want zo zie ik eddy.
je moet altijd weten wat je doet en wat er eventueel kan gebeuren. hij ging een vrachtauto inhalen zonder echt op te letten anders had hij wel gezien dat er een motor aan de andere kant reed.dus doelbewust heeft hij een ander de dood ingejaagd.
mijn vader is aangereden door een automobiliste die in een bocht de file wou passeren waar ze in stond. ze hoopte dat ze zo weer een paar auto's verder kwam. Mijn vader is niet direkt overleden maar door de klap is hij wel naar 1 1/2 jaar later overleden. mijn mening is dat de dame in kwestie doelbewust in een bocht is gaan inhalen . je weet wat er kan gebeuren. vooral als je ook je tegenligger ziet aankomen. je jaagt een ander dan bewust de dood in anders zou je wel op je eigen helft blijven rijden. Ik zelf ben echt niet heilig maar ben wel bewust wat ik doe.en een gevangenis straf staat in schril contact met de dood.
ans, 5 april 2005 23:04 uur
ik vind het knap dat hij na zo lange tijd nog zijn spijt wil betuigen.
ik kan me ook de reatie van de vrouw voorstellen. ik begrijp ook heel goed de woede, heb zelf ook iets meegemaakt.
de vraag is alleen voor wie doet hij dit voor de achterblijvers of voor zichzelf
Driehoek, 5 april 2005 23:01 uur
Machtig gewoon zoals God's wijsheid in deze uitzending tot uiting kwam!
Eddy, je bent een voorbeeld voor velen...
Emmy, 5 april 2005 18:39 uur
Ik hoop van harte voor je dat de vrouw t accepteerd. Vraag God om kracht... dan komt t vast wel goed