't Zal je maar gebeuren

11 jaar en 13 slaapplekken

dinsdag 27 oktober 2009 om 23:32

Hevien is elf jaar oud en dreigt naar Syrië uitgezet te worden, het land waar haar ouders vandaan komen. Hevien is daar nog nooit geweest, ze kent daar niemand, kan er niet naar school, spreekt de taal niet en loopt er als westers meisje extra gevaar. De ouders van Hevien zijn uit Syrië naar Europa gevlucht. Hevien heeft tot nu toe geen status, omdat zij met haar familie een paar maanden in het buitenland is geweest toen haar moeder medische zorg nodig had. In ’t zal je maar gebeuren volgen we Hevien in haar strijd om een toekomst in Nederland. Ook vertelt ze over haar zwervend bestaan en continue angst weer op straat gezet te worden omdat ze geen vergunning heeft. Hevien werd elf jaar geleden in Dokkum geboren. Sindsdien heeft Hevien, haar broertje, zusje en ouders rondgezworven en maar liefst 13 slaapplekken gehad. Sinds vijf jaar woont zij met haar familie in een noodopvang in Rotterdam. Theo Miltenburg helpt het gezin te overleven als stateloosburger in Nederland. Hevien staat niet alleen in haar strijd voor een verblijfsvergunning. De leerlingen van haar basisschool de Schalm, Defence for Children en Theo Miltenburg met zijn organisatie, hebben een grote actie op touw gezet. Met als hoogtepunt een protestactie tegen de dreigende uitzetting op ’t Plein in Den Haag met als boodschap: Voor de kinderen is het schadelijk om nu nog uitgezet te worden. Dat zou hun kinderrechten schenden: “Hevien hoort hier”.

Hevien is elf jaar oud en dreigt naar Syrië uitgezet te worden, het land waar haar ouders vandaan komen. Hevien is daar nog nooit geweest, ze kent daar niemand, kan er niet naar school, spreekt de taal niet en loopt er als westers meisje extra gevaar. De ouders van Hevien zijn uit Syrië naar Europa gevlucht. Hevien heeft tot nu toe geen status, omdat zij met haar familie een paar maanden in het buitenland is geweest toen haar moeder medische zorg nodig had.
In ’t zal je maar gebeuren volgen we Hevien in haar strijd om een toekomst in Nederland. Ook vertelt ze over haar zwervend bestaan en continue angst weer op straat gezet te worden omdat ze geen vergunning heeft.

Hevien werd elf jaar geleden in Dokkum geboren. Sindsdien heeft Hevien, haar broertje, zusje en ouders rondgezworven en maar liefst 13 slaapplekken gehad.
Sinds vijf jaar woont zij met haar familie in een noodopvang in Rotterdam. Theo Miltenburg helpt het gezin te overleven als stateloosburger in Nederland. Hevien staat niet alleen in haar strijd voor een verblijfsvergunning. De leerlingen van haar basisschool de Schalm, Defence for Children en Theo Miltenburg met zijn organisatie, hebben een grote actie op touw gezet. Met als hoogtepunt een protestactie tegen de dreigende uitzetting op ’t Plein in Den Haag met als boodschap: Voor de kinderen is het schadelijk om nu nog uitgezet te worden. Dat zou hun kinderrechten schenden: “Hevien hoort hier”.

video

reacties 35 reacties

Reacties 

Sarah, 3 november 2009 14:01 uur

Heb het verhaal van Hevien vandaag op uitzending gemist gezien en ook ik schaam me diep voor mijn land! Wat kunnen mensen makkelijk reageren zeg, dat het de schuld is van de ouders. Dat ze geen kinderen mogen nemen of krijgen is een andere discussie! De enige fout zit het in de procedure van de Nederlandse staat. 11 jaar geleden hadden ze nog recht van spreken en hadden ze het gezin van Hevien moeten begeleiden naar land van herkomst. Nu 11 jaar later, geldt gewoon het recht van pardon. En is Nederland in mijn ogen verplicht om Hevien een eigen bed te geven, samen met al deze andere kinderen die ze al 11 jaar aan laten modderen!

Ik wens het gezin van Hevien dan ook veel sterkte toe en hoop echt dat jullie mogen blijven!

Elza, 3 november 2009 13:24 uur

Wat een mooie uitzending, en wat een verschrikkelijk verhaal! Ik kreeg tranen in mijn ogen... Ik bid dat je mag blijven, en dat er in Nederland geen onrecht zal zijn!!

Annelien, 2 november 2009 21:33 uur

Lieve Hevien..!
Ik hoop zo voor jou dat je hier in NL mag blijven! Veel sterkte meid, voor jou en je familie!

Liefs..Annelien

Sabine, 1 november 2009 23:10 uur

Hevien! Mocht je dit lezen .. Ik hoop dat t goed met jou gaat en dat je zeker in NL mag blijven voor een vaste woning. Veel liefs Sabine

Willem, 31 oktober 2009 20:52 uur

Ik snap gewoon niet dat ze deze mensen dan 11 jaar laten aanmodderen en dan nog een zwangere vrouw op straat gooien. ze moeten de staatssecretaris eens de straat op gooien kijken hoe ze dat vindt. deze mensen moeten gewoon blijven ik zag toevallig vanmorgen het programma, en ik kreeg tranen in men ogen toen ik dit zag.
Dat zulke dingen nog kunnen gebeuren in deze tijd. ik wens dit gezin veel succes

wil bleeker, 31 oktober 2009 11:50 uur

deze fam. moet blijven!"het zou tch een aanfluiting zijn voor nederland? hartverscheurend hoe deze mensen al geleden hebben!zij verdienen in ldefde opgenomen te worden door alle bewoners van nederland! gewoon doen!!!ik steek er kaarsjes voor op

., 31 oktober 2009 11:04 uur

Afgewezen en toch worden zij al meer dan 11 jaar in Nederland onderhouden (huisvesting, scholing, inkomen, gezondheidszorg, de hele mikmak). Ja dan krijg je dit soort onmogelijke dilemma's. Ik snap wel dat die mensen volharden in het blijven negeren van de afwijzing, als er nooit en consequentie aan heeft gezeten. Veel wijsheid gewenst voor degenen die dit nu mogen oplossen...

Z.craft, 31 oktober 2009 10:44 uur

De vader en moeder van deze kinderen hadden een reden om uit Syrië te vertrekken. Deze reden schijnt echter niet dermate urgent te zijn anders had de betreffende instantie wel een vluchtenlingestatus afgegeven en recht op een verblijfsvergunning.
Wanneer alle mensen op de wereld, waar het slechter mee gaat dan met de gemiddelde Nederlander naar Nederland komen om hun geluk te zoeken dan komen we nergens.
Ik neem het de ouders van deze kinderen dan ook zeer kwalijk dat ze over de rug van hun kinderen hier proberen te blijven. Met zo'n onzekere toekomst behoort een verantwoord volwassene ook niet aan kinderen te beginnen. In onze maatschappij zijn regels die iedereen moet naleven. Dat deze mensen dit niet begrijpen snap ik niet.

Kathelijne, 31 oktober 2009 10:12 uur

Ik zette toevallig deze morgen de televisie aan en zag het verhaal van Hevien. Dat komt wel heel dichtbij. Wat een verhaal. Ik wilde reageren omdat ik graag wil weten hoe ik mij echt kan inzetten voor situaties als deze. Is er geen petitielijst die ik kan tekenen? Is er een stichting die kinderen opvangt zoals Theo waar ik kleding of geld aan kan doneren? Maar vooral wens ik Hevien ontzettend veel succes want dit is een onmenselijke situatie voor een meisje dat in nederland een prachtige toekomst kan hebben. Veel succes!

Renske, 31 oktober 2009 06:37 uur

Naar mijn mening is de situatie vanuit Syrie naar Nederland, zonder de taal te spreken en de mensen te kennen, heel erg verschillend van terug naar Syrie. Ten eerste hebben ze nu 3 Nederlandse kinderen, en ten tweede vlucht niemand zomaar. Als je denkt dat vluchtelingen ´gewoon een betere plek zoeken dan waar ze op dat moment zijn´, dan raad ik je aan om De Geluksvinder van Edward van de Vendel en Anoush Elman te lezen.