Wereldjournaal

Politievakbond in Roemenië

donderdag 3 november 2005 om 17:07

Zo'n vijftien jaar geleden was Roemenië nog stevig in de greep van het communisme, maar het land wordt meer en meer een democratie. Zo bestaat er sinds vier maanden een politievakbond. De omstandigheden en arbeidsvoorwaarden waaronder de agenten hun werk moeten doen, zullen hierdoor verbeteren. De Nederlandse Francis van Duren, voormalig agente en tegenwoordig vakbondsvrouw van het CNV, bezoekt Roemenië. Angela Potop, politieagente in Boekarest, leidt Francis rond. Ze vertelt Francis over haar situatie en die van haar collega's, en hoe die beïnvloedt kan worden door de komst van de vakbond. Vrijwilligers Zuid-Afrika Versterken door werken! Onder dat motto staken veertig vrijwilligers uit Barneveld twee weken lang hun handen uit de mouwen in een township in Zuid-Afrika. De Stichting Hulpverlening Internationaal Barneveld, SHIB, bouwt daar aan een opvangcentrum voor moeders en kinderen met aids. Aids is volksgezondheidsvijand nummer 1 in Zuid-Afrika. In sommige krottenwijken is twee op de drie zwangere vrouwen besmet met het virus. De vrijwilligers hebben een jaar lang geld ingezameld voor het project. Vorig jaar werd het eerste deel opgeleverd. Dit jaar wordt er een opvanghuis en een gasthuis gebouwd. Pakistan in puin door aardbeving Opnieuw een drama door natuurgeweld, waardoor tienduizenden mensen zijn omgekomen. De aardbeving in Pakistan. Het getroffen gebied is moeilijk begaanbaar. Metterdaad steunt verscheidende christelijke organisaties die concreet hulp bieden. Helpt u ook mee? Stort dan uw gift op giro 300 300.

Zo'n vijftien jaar geleden was Roemenië nog stevig in de greep van het communisme, maar het land wordt meer en meer een democratie. Zo bestaat er sinds vier maanden een politievakbond. De omstandigheden en arbeidsvoorwaarden waaronder de agenten hun werk moeten doen, zullen hierdoor verbeteren. De Nederlandse Francis van Duren, voormalig agente en tegenwoordig vakbondsvrouw van het CNV, bezoekt Roemenië. Angela Potop, politieagente in Boekarest, leidt Francis rond. Ze vertelt Francis over haar situatie en die van haar collega's, en hoe die beïnvloedt kan worden door de komst van de vakbond.

Vrijwilligers Zuid-Afrika
Versterken door werken! Onder dat motto staken veertig vrijwilligers uit Barneveld twee weken lang hun handen uit de mouwen in een township in Zuid-Afrika. De Stichting Hulpverlening Internationaal Barneveld, SHIB, bouwt daar aan een opvangcentrum voor moeders en kinderen met aids. Aids is volksgezondheidsvijand nummer 1 in Zuid-Afrika. In sommige krottenwijken is twee op de drie zwangere vrouwen besmet met het virus. De vrijwilligers hebben een jaar lang geld ingezameld voor het project. Vorig jaar werd het eerste deel opgeleverd. Dit jaar wordt er een opvanghuis en een gasthuis gebouwd.

Pakistan in puin door aardbeving
Opnieuw een drama door natuurgeweld, waardoor tienduizenden mensen zijn omgekomen. De aardbeving in Pakistan. Het getroffen gebied is moeilijk begaanbaar. Metterdaad steunt verscheidende christelijke organisaties die concreet hulp bieden. Helpt u ook mee? Stort dan uw gift op giro 300 300.

video

reacties 0 reacties

Reacties 

Geen reacties