Nelli Cooman

Nellie-Cooman

Nelli Cooman groeide werd geboren in Suriname en groeide op in een gezin met vier zussen en een broer. Toen ze acht jaar was, verhuisde het hele gezin naar Rotterdam. Ze ging op voetbal en kreeg de bijnaam ‘Miss Pele’. Op haar zestiende werd tijdens een sportdag op school ontdekt dat ze goed kon sprinten, en daarmee werd de basis gelegd voor haar atletiekcarrière.

Drie maanden later deed ze al mee aan de Europese jeugdkampioenschappen in Utrecht, waar ze zevende werd op de 100 meter sprint. Kort daarna liep ze een Nederlands jeugdrecord en werd ze op zeventienjarige leeftijd tweede van Nederland bij de vrouwen. Nadat ze haar middenstandsdiploma had gehaald, werd ze in 1984 professional met Henk Kraayenhof als trainer.

In haar periode als professional van 1984 tot 1995 werd Nelli tweemaal wereldkampioene op de 60 meter indoor, en zesmaal Europees kampioene. Bij de Europese indoorkampioenschappen in Madrid in 1986 won ze in een tijd van 7,00 s, een wereldrecord. Vanwege die prestatie werd ze in dat jaar in Nederland gekozen als Sportvrouw van het Jaar. Haar wereldrecord werd pas in februari 1992 verbeterd, en de tijd van 7,00 staat nog steeds als Nederlands record op de 60 meter.

In 1995 beëindigde Nelli haar atletiekloopbaan. Tegenwoordig is ze schoonheidsconsulente en nagelstyliste. Daarnaast is ze ambassadrive van Stichting Roparun, een estafetteloop van ongeveer 520 kilometer van Parijs naar Rotterdam waarbij mensen, in teamverband, een sportieve prestatie leveren om op die manier geld op te halen voor mensen met kanker.

  • Frank

    deze vrouw heeft veel energy

  • http://www.facebook.com/people/Maarten-van-der-Meulen/100003107061579 Maarten van der Meulen

    peter weeda zegt dat je eruit ziet als een oude taart

  • Ilsegrisnich

    nou nou niet gelijk zo negatief!!!!!!!
    wie weet wint ze wel!

  • AnneB

    Goed zo, Ilsie!

  • http://twitter.com/myrthe96 myrthe

    niks tegen m’n tante he

  • Supermaatje

    Go Nellie, you can do it…

  • Supermaatje

    -e :D

  • joel

    zo ga tie goed hou vol tot het einde nelli!!

  • http://twitter.com/myrthe96 myrthe

    kom op tante nellie het gaat goed zo, gewoon even winnen

  • joel

    go nellie, ondanks je blusesure kan ja het best nog ff volhiuden en dan…..

    BERIJK JE JERUZALEM

  • Lauw-you

    ze doet het wel goed alleen ligt wel beetje buiten de groep!

  • Gijshouten

    nelli cooman moet zich diep schamen.
    Eerst laat ze haar team genoten de kastagnes uit het vuur halen, komt ze met haar overgewicht de berg niet op, geeft ze aan de ze opstapt en vervolgens gaat ze lekker door. Je staat mooi voor schut, wat ben je een min mens

  • Gijshouten

    nelli cooman moet zich diep schamen.
    Eerst laat ze haar team genoten de kastagnes uit het vuur halen, komt ze met haar overgewicht de berg niet op, geeft ze aan de ze opstapt en vervolgens gaat ze lekker door. Je staat mooi voor schut, wat ben je een min mens

  • ajdjf

    ik hoop dat je wint.

  • ajdjf

    ik hoop dat je wint.

  • Jobosje555

    IK hoop dat je verliest! Wat ben jij een gluiperd zeg gedver!

  • Marjo991

    Waarom is iedereen zo negatief over Nelli, ze doet het hardstikke goed!! Ze heeft een echte winnaarsmentaliteit. Al was het niet handig om te zeggen dat ze stoppen en dan toch doorgaan.

  • Jan

    Ik hoop dat je eruit ligt volgende week…. schaam je diep!! ben zeer teleurgesteld in je!!!

  • Rinus

    Je bent zo onmenselijk….. bah!!

  • Rodney

    ik hoop zooooooooooooooo dat je zo snel mogelijk eruit ligt. BAH!

  • Peter

    WEG. WEG. WEG….. LOSER!!

  • esther1966

    ik vind het tof hoe ze het doet ja van de groep moet je het hebben maar nellie jij komt er wel hoor

  • dfdfdg

    GO GO GO trek je niks aan van negatieve reactie’s, je kunt het!

  • …….

    Nelli je hebt het vaak over je sport carriere dat mag, maar tot nog toe was je insteek sportief! Maar van deze aflevering kan dat niet gezegd worden, je gedrag richting Mohammed en Robin was absoluut niet fair. Had dit niet van je verwacht. Kom op, je bent een vechter, maar wees wel sportief!

  • henny

    wagelijk hoe ze mensen op het verkeerde been zet.

  • Winniedepoohh

    wat een ontzettende naaistreek, de helft van de opdracht niet mee doen omdat je je niet lekker voelt maar wel iemand eruit werken

    echt lager bij de grond kan je niet komen

  • Anitaoppier

    Hoi Nelli,ik vind het super dat je weer door bent,dat laat zien dat je echt een winner bent,en een doorzetter.
    Laat Robin maar kletsen,Hij reageert echt niet als een ,,Pelgrim,,.

  • A Mourik2

    Vind ik begrijpelijk. Ze is absoluut niet sympathiek. Te veel ik, ik, ik
    Herhaaldelijk zich schoon praten en zich constant beroepen op haar sport verleden. klagen, piepen,stoppen,doorgaan.
    Nee,niet leuk.

  • http://www.facebook.com/profile.php?id=1822405286 Gretha Steenstra

    ik vind het knap hoe je tijdens het liften er wel mooi voor zorgde dat je bij de broer van de man waar jullie naar toe moesten in de auto zaten, verder hoop ik dat je wint,

  • Fam. v.d. Berg

    Super Nelli, dat je nog doorgaat ondanks je blessure! Gewoon winnen zeker!!! Winston mag je wel dankbaar zijn joh, dat je hem zo goed geholpe heb… Je hebt bijna jeruzalem…

  • Fam. v.d. Berg

    nee joh sukkels, nelli vecht er temminste voor!

  • Jason

    Nelli, ik vind je uhm… uhm… BAHHHHHH!! laat ik er nou niet over beginnen….

  • Moon

    Wat ben jij onsportief! Ook elke keer dat geklets over je sportcarriere. Ja een topprestatie was het (weliswaar jaaaren geleden), maar door er telkens over te beginnen haal je de glans er volledig vanaf.
    De andere deelnemers hoor je nooit over hun verdiensten als BN’er. Juist daarom zijn het toppers. Weleens gehoord van “goede wijn behoeft geen krans”?
    Ik had je al niet hoog zitten maar nu ben je voor mij al helemaal diep gezakt.

  • Opopopop

    je bent de beste

  • Fresie

    gelijk heb je….uit

  • Fresie

    ik heb mij vergist, bij de vorige, want ik sluit mij aan bij Gijs Houten, nelli is gewoon niet eerlijk( punt uit)

  • Marije

    Nellie doet het wel goed alleen dat ze tegen Robin zegt dat hij een loser is
    walgelijk, en dan voor de eliminatie zeggen dat ze er mee stopt.
    Maar over het algemeen doet ze goed haar best

  • http://twitter.com/myrthe96 myrthe

    beetje triest als je van die negatieve reacties gaat doen, kijk het programma dan gewoon niet

  • Fam. v.d. Berg

    kom jij dan wel de berg op… ze doet iniedergeval meer aan sport dan jij… Overgewicht: waar jij naar kijkt zeg… Zij VECHT ERVOOR MET een blessure:S

  • Fam. v.d. Berg

    En zo is het!

  • Fam. v.d. Berg

    Robin reageert echt superkinderachtig, NIKS van aantrekken nelli!

  • Marije

    je bent een snertkind

  • Marije

    losers, Robin doet het supergoed

  • Marije

    je bent zelf een sukkel

  • J,

    ik zal zeggen; Nelli vergeet al die negatieve reacties en ga er voor!!!!!!11

  • Zonnetje1964

    Ze reageert iedere keer wantrouwend op iedereen de wat tegen haar zegt of niks tegen haar zegt…..en dan die aanstellerige tranen. Ik had niet gedacht dat een sportvrouw zo onsportief kon zijn. Het overgewicht is niet aan ons om over te oordelen……ieder mens is anders gebouwd

  • Jan

    RANZIG… RANZIG…….

  • Wojo

    Nellie you did a good job, je bent vanaf het begin genegeerd, je werd nooit gekozen door een van de andere leden, ze vonden je waarschijnlijk niet goed genoeg, al dat gezeur dat je gefaked hebt met je enkel blessure, dat je eruit gestapt was voordat de game over was, lariekoek, je hebt je weten te handhaven, daar heb ik bewondering voor, ik had echt voor je gehoopt dat je de finale mocht bereiken alleen om ze te bewijzen dat je integer, sportief en wijs genoeg bent, ik vind die madam die nu de finale gehaald heeft maar een arrogante zak, sorry voor degenen die het hier niet mee eens zijn, voor mij is de finale niet leuk meer. Het gaat je goed Nellie!

  • Agnes

    Ik vond je erg irritant met constant te melden dat je als topsporter toch zo sportief bent en doorzettingsvermogen hebt. Ik ben blij dat je de finale niet gehaald hebt.

  • Tiny

    Ik ben ook blij dat ze er uit licht . wat is die onsportief zeg !!!!!

  • Hoi

    ze is vet goed man !!!!!!!!!!!!!!

  • bleeeehhhh

    heey pest niet zo zou jij het leuk vinden als je gepest wordt

  • nelli kan het

    ze is wel eerlijk

  • nellifan

    hou nel goed gedaan

  • Belgje

    jammer Nelli dat je zo egoïstisch bent, het zal te maken met de individuele sport ikke ikke ikke en de rest kan …….
    Hoe dom kun je zijn door te denken dat je slimmer bent dan de rest.

  • Bukkake

    Nelli, Mo vertelde me net dat hij jou, Arjan en die Koptische priester had betrapt tijdens een hevige bukkake! Dat doe je toch niet in een kerk Nel….

    Liefs,

    Robin