27 Leef in overeenstemming met het evangelie van Christus, zodat ik kan horen, of straks zelf kan zien, dat u één van geest bent en samen voor het geloof in het evangelie strijdt. 28 Laat u op geen enkele manier door uw tegenstanders angst aanjagen, want dat is een teken van God: voor hen dat ze ten onder gaan, voor u dat u wordt gered. (Filipenzen 1:27-28 NBV)
Een aanmoediging van Paulus aan de Filipenzen, de eerste gemeente in het huidige Griekenland waar Paulus een gemeente stichte. Paulus bemoedigt de gemeente en roept in deze verzen op om volgens het evangelie van Christus te leven en dat niet ieder voor zichzelf, maar samen in eenheid van geest en geloof.
In de vorige bijdrage ging het over elkaar vermanen. Hier wordt gewezen op het samen strijden. Het is zo belangrijk dat wij als gemeente als 1 persoon bewegen. Het is niet voor niets dat Paulus in verschillende brieven de kerk als 1 lichaam ziet. We zijn geen losse delen, maar 1 geheel die ook als 1 beweegt!
Juist als je verwikkelt bent in een strijd tegen verslaving aan pornografie en zelfbevrediging, is het goed om broeders en zusters om je heen te hebben van wie je weet dat ze voor je bidden en dat ze klaar staan met het evangelie van Christus om jou te helpen.
De satan gebruikt juist het isolement van iemand die verslaafd is, om hem steeds verder in zijn macht te krijgen. En dat terwijl als iemand in het licht treedt, de zonde geen kans meer heeft. Dit vers uit Filipenzen roept ons op om overeenkomstig het Evangelie van Christus te leven, laten we dan ook gehoor geven aan wat Jezus tegen Zijn leerlingen zei:
16 Jullie hebben niet mij uitgekozen, maar ik jullie, en ik heb jullie opgedragen om op weg te gaan en vrucht te dragen, blijvende vrucht. Wat je de Vader in mijn naam vraagt, zal hij je geven. 17 Dit draag ik jullie op: heb elkaar lief. (Johannes 15:16-17 NBV)
Heb elkaar lief, wees er voor elkaar, draag elkaars lasten, leef in overeenstemming met het evangelie en wees open naar elkaar toe zodat de zonde geen kans krijgt je nog verder te isoleren!
Heb je vragen of opmerkingen, mail ze dan naar: pzijlstra@settingcaptivesfree.nl
Jullie zijn geliefd,
Petrus Zijlstra
teamlid – SettingCaptivesFree.nl
Geplaatst op woensdag 11 november 2009 om 7:15 uur in
Pastoraat