Wientjes: De kilometerheffing moet er komen

Woensdag 27 januari 2010

Bernard Wientjes

VNO-NCW voorzitter Bernard Wientjes vindt dat de kilometerheffing zo snel mogelijk ingevoerd moet worden. Dat zei Wientjes vanmorgen in het radio-1 programma Dit Is De Dag. Wientjes: 'De kilometerheffing is de enige oplossing voor het fileprobleem. Doen we nu niets dan zijn we over vijf jaar aan de tolpoortjes.'


Door Leendert Bos

Wientjes zegt dat ondernemers niet méér willen betalen voor autorijden dan ze nu al doen. 'Er wordt al genoeg betaald: zo'n 9 miljard euro. De betaling moet vooral anders geregeld worden. Betalen voor het gebruik dus.'

Onterecht
Volgens Wientjes gaat de discussie over het rekeningrijden niet zozeer om het principe ervan, maar over de angst van mensen om meer te moeten betalen en hun privacy te verliezen. Een onterechte angst, zegt hij. 'Wij hebben hierover keiharde afspraken gemaakt met de minister. Je betaalt niet als je stilstaat en je betaalt niet als je auto's koopt. We hebben ook keiharde garanties over de privacy. Het zijn nota bene onze leden die de apparatuur maken. Dat rekeningrijden moet er nu gewoon een keer komen.'

---
Luister naar het gesprek

Reacties 

reageer
 

BOM, 16 februari 2010 11:15 uur

Snelle Japie je gebruikt zeer ongepast taalgebruik. Je moet niet zo cool doen met je boterham. HAHA PSV-FEYE=0-3

pagina 2 - 1

Geef een zoekopdracht

Zoek op onderwerp of gast.

Luister naar de laatste aflevering.
U heeft minimaal Flashplayer versie 9.0.98 nodig om dit te kunnen zien
speel afpauzeer

Dick Berlijn, Michel Rentenaar en Mient Jan Faber

gisteren om 10:30

plaatje aflevering

Gasten: oud commandant der strijdkrachten Dick Berlijn, civiel bestuurder Michel Rentenaar en buitenland commentator Mient Jan Faber.

informatie

U heeft minimaal Flashplayer versie 9.0.98 nodig om dit te kunnen zien
speel afpauzeer

9 reacties

Bas van der Vlies2

PvdA-leider Wouter Bos moet in het kabinet op de vingers worden getikt voor zijn uitspraken over de militaire missie in Uruzgan. Dat zei SGP-fractievoorzitter Bas van der Vlies in het Radio-1 programma Dit Is De Dag.

Hele artikel

Kilian Wawoe

Winstdeling voor bankmedewerkers kan een goed alternatief zijn voor bonussen. Voor de top van de bankwereld zou een vast salaris moeten gelden. Kilian Wawoe, tot voor kort onder meer verantwoordelijk voor bonusuitkering bij ABN-Amro zei dat vanmorgen in het radio-1 programma Dit Is De Dag.

Hele artikel