Madeleine Witte: 'Wereld stort in bij verlies paard en Olympische droom'
3 mei 2012

Drie weken geleden ging de telefoon van dressuuramazone Madeleine Witte; haar paard Vontango waarmee zij goed op weg was naar de spelen in Londen werd plotseling ziek en overleed aan een acute zweer in de blinde darm. “Op dat moment stort je wereld even in, ik heb een zoontje van drie, dat is de eerste keer dat hij zijn moeder heeft zien huilen”, zegt zij in Dit is de dag.
In eerste instantie mist Witte vooral haar maatje. “Ik had Vontango vanaf dat hij een veulen was, afgelopen seizoen was ik zo’n 25 uur per week met het dier bezig”. Daarnaast valt het haar zwaar dat de Olympische droom in rook is opgegaan. “We hadden een geweldig jaar voor de boeg. Het is jammer dat we niet aan de top hebben kunnen meerijden. Ik zou meer vrede met de situatie hebben als we dat eerst samen hadden kunnen laten zien. Als Vontango bijvoorbeeld geblesseerd was geraakt en we niet naar Londen hadden gekund, had ik ook gebaald, maar in ieder geval mijn paard nog gehad. Dan hadden we met latere belangrijke toernooien mee kunnen doen, nu is er niks”.
De toekomst is voor de amazone onzeker. “Het is lastig weer zo’n goed paard als Vontango te vinden. Er moet een klik zijn tussen paard en ruiter, daarnaast is het erg duur een toppaard te kopen. Ik heb nog een ander goed paard, Wynton, maar die is op dit moment nog te jong voor de spelen van Londen".



Geef een reactie
Reacties
Geen reacties