Maagbandjes bij kinderen

Donderdag in De Vijfde Dag een reportage over maagbandjes bij kinderen. We volgen Michelle (16) die meedoet aan het onderzoek van het Academisch Ziekenhuis Maastricht.

Een aantal jaar terug zijn de omstreden maagbandjes bij kinderen verboden, tenzij dit wordt gedaan in het kader van onderzoek. Michelle is een van de kinderen die meedoet. Bij de ene helft wordt een maagbandje geplaatst. De andere kinderen gaan op dieet. Zo wordt onderzocht welke methode het meest effectief is.

+ Meer informatie op basictrial.nl

EXTRA VIDEO:

U heeft minimaal Flashplayer versie 9.0.98 nodig om dit te kunnen zien..

Reacties

* Verplichte velden




Als u niet wilt dat uw reactie zichtbaar wordt op de website, mail dan uw reactie naar devijfdedag@eo.nl.

2 Reactie(s)

Catharina

Geachte redactie van de 5e dag, Ik heb een boek geschreven over "Over Gewicht Is een operatie een alternatief?" Alleen al in Nederland zijn er meer dan 800.000 mensen (kinderen niet meegerekend) die lijden aan morbide obesitas. Vaak ondergaan deze mensen zonder voorlichting een maagverkleinende operatie zonder er bij stil te staan wat de risico's zijn. Daarom is het belangrijk dat mijn boek onder de aandacht wordt gebracht, omdat ik in dit boek uitleg wat de valkuilen, risico's en mogelijkheden van verschillende gewichtreducerende operaties zijn. Ook worden er in dit boek diverse diëten besproken. Ik heb dit boek geschreven om anderen te waarschuwen voor wat mij zelf en een aantal anderen is overkomen door deze operaties, namelijk een totaal verwoeste maag na een maagband, maagballon en het uitproberen van diverse diëten en pillen. Omdat uw programma hier vanavond aandacht aan besteed, kan het voor hen zeer belangrijk zijn om dit boek te lezen, zodat zij goed op de hoogte en voorgelicht zijn over de risico's. Dat zij dus inderdaad levenslang moeten diëten na een maagverkleinende operatie, die vaak achteraf even of niet helpt. Vaak is het een onderliggend psychisch probleem dat eerst aangepakt moet worden voor het überhaupt zin heeft om een operatie te ondergaan. Met vriendelijke groet, Catharina van Zwolle Arts, obesitas arts en ervaringsdeskundige

Marianne Hermiene

Dieet dat is een woord dat veel word gezeg,maar dat is niet zo makkelijk als je 12 jaar ben en 1mt60 lang een gewig van 76 kl.Door dat klein mijn dochter zo zwaar is heb ze dieabete gekergen en kom niet in aanmerking voor een maagbandtje,ze is al dik van af haar vierde,nu moet ze haar leven lang op dieet . M H Stap Hallers

Schrijf u in op de nieuwsbrief!

E-mailadres: