
Column Elbert: 'Wat haalt papa toch allemaal uit op tv?'
Elbert over alle kinderprogramma's die zijn gezin kijkt
30 april 2025 · 09:30| Leestijd:3 min
Update: 30 april 2025 · 09:30
We hebben een grotemensen-tv gekocht. Hij prijkt aan de muur van onze woonkeet en het voelt superluxe.
En dan is er ook nog zo machtig veel moois te kijken! (Ja, ook gewoon op je laptop, zoals we eerst deden.) Soms zie ik door de bomen het bos niet meer. Wat is waardevol? Waar wordt je ziel door gevoed? Of wat is heerlijk ontspannen kijkplezier?
Soms voel ik me een wandelend uithangbord voor de NPO, want in gesprek met andere ouders doe ik geregeld een goed woordje voor toffe Zapp-programma’s op NPO 3. (Ambachtelijke makelij van eigen bodem, in onze moerstaal en van onze eigen belastingcenten gemaakt!) Vooral de programma’s die je met z’n allen kunt kijken, zijn top. Hier komen onze favorieten:
Vlogmania: Won niet voor niets de Zapp Awards dit jaar. Grappig en heimelijk leuke ‘spiegel’ van de cultuur waarin we leven met korreltje zout.
De Freek tapes: Alleen al om tegen je kinderen te kunnen zeggen: “Ja! Kijk, zo zagen wij en de huizen eruit toen we kids waren”, en: “Wij hadden ook zo’n oude filmcamera met van die VHS-banden.” En je ontdekt meteen dat Freek Vonk al jong gefascineerd was door dieren.
De regels van Floor mag niet ontbreken in ons lijstje. Komisch en vol zelfspot. Herkenbare verhaallijntjes uit het (gezins)leven gegrepen.
De Veluwe met de waanzinnige (grappige) voice-over van André van Duin. Nog steeds beginnen we stemmetjes te verzinnen voor dieren die we zien lopen in de natuur.
Een absolute favoriet is De Proefkeuken met twee kwajongens die in een schuurtje allerlei dingen ‘from scratch’ maken. Zit vol leuke woordgrapjes en grappige doordenkertjes.
En dan heb ik, bescheiden als ik met m’n collega’s bij EO-kinderprogramma’s ben, nog niet eens een boekje opengedaan over ónze programma’s: Topdoks, Rachel en Elbert passen op (op het dierenopvangcentrum!), Enkeltje Verweggistan, Rachel valt binnen. We kijken het graag hier thuis. Al is ’t alleen maar om te checken wat papa toch in vredesnaam allemaal uithaalt.
Zo, nu heb je geen excuus meer om je kroost uren naar prut op YouTube of Netflix te laten kijken. Ik al helemaal niet. Vooral nu dat enorme scherm er meteen een gedeelde gezinservaring van maakt. Geen overbodige luxe in deze individualistische tijden.
Meest gelezen
- Teun op de Biblebelt: “Je bereikt meer met honing dan met zout”
Nieuwe EO-realityserie
Teun op de Biblebelt: “Je bereikt meer met honing dan met zout”
- Zanger en voormalig EO-radiomaker Wim Pols overleden
'Wim is Thuis bij zijn hemelse Vader'
Zanger en voormalig EO-radiomaker Wim Pols overleden
- Column Kefah: "Ben ik nu een slechte interviewer?"
Column Kefah: "Ben ik nu een slechte interviewer?"
Lees ook
- Na 30 jaar EO kiest Tijs voor het CDA: 'Durven doet wankelen'
Over loslaten, roeping en nieuw evenwicht
Na 30 jaar EO kiest Tijs voor het CDA: 'Durven doet wankelen'
- Waarom deze theoloog zelf graan en druiven teelt voor het avondmaal
Met hart en handen gezaaid
Waarom deze theoloog zelf graan en druiven teelt voor het avondmaal
- Tel je zegeningen: 10 liederen vol dankbaarheid
Voor Dankdag, en voor elke nieuwe morgen
Tel je zegeningen: 10 liederen vol dankbaarheid
Schrijf je hier in voor de Visie-nieuwsbrief
Als christelijke gids willen we je helpen om te leven met God. We brengen je persoonlijke verhalen, verdiepende thema’s, christelijk nieuws en mediatips. In onze wekelijkse nieuwsbrief willen we je inspireren om hoopvol te leven en te geloven.
Lees onze privacyverklaring.








