Daan (17) liet zich dopen: ‘Ik voelde dat God zijn hand naar me uitstak’
11 april 2025 · 11:30
Update: 15 april 2025 · 15:44
Hij voelde zich niet specifiek geroepen door God, maar toch vond Daan van den Dongen het belangrijk om Hem te betrekken bij het maken van zijn studiekeuze. Hij wist: ik wil me laten dopen.
“Met de overstap van de middelbare school naar het mbo, ging ik een nieuwe levensfase in. Ik vond het belangrijk om God daarbij te betrekken. Daarvoor voelde ik me ver van Hem verwijderd. Ik ben wel met de Bijbel opgevoed en geloofde in God, maar ik had geen grote godservaringen gehad of een bijzonder levensverhaal. Daardoor voelde ik me niet specifiek geroepen.
Weet jij alles over Pasen? Doe de quiz!
Deze periode staan stil bij het lijden, sterven en de opstanding van Jezus. Maar wat weet jij eigenlijk over de paasgeschiedenis?
Naar de quiz
Nu ik een belangrijke beslissing moest nemen – mijn studiekeuze – voelde ik dat God zijn hand naar mij uitstak. Hij wilde mij hierbij helpen. Toen ik besloot me te laten dopen, moedigden veel mensen die keuze aan. Dat voelde als een bevestiging. Mijn leven met Jezus is door mijn doop niet drastisch veranderd, maar ik vertel anderen nu veel makkelijker over mijn geloof.”
Tekst: Willemijn Bakker
Meest gelezen
- Nieuw gezin in tweede seizoen van 'Meer dan Verwacht'
Vanaf 9 juni dagelijks bij de EO op NPO 1
Nieuw gezin in tweede seizoen van 'Meer dan Verwacht'
- Musicalster Pia Douwes (60): ‘Wat blijft er over na alle glitter en glamour?’
Persoonlijk verhaal
Musicalster Pia Douwes (60): ‘Wat blijft er over na alle glitter en glamour?’
- Cora uit 'Meer van verwacht': 'Na 4 jaar hopen hebben we 3 wonderbaby's'
Nieuw seizoen 'Meer dan Verwacht' bij de EO
Cora uit 'Meer van verwacht': 'Na 4 jaar hopen hebben we 3 wonderbaby's'
Lees ook
- Bernice Klein verloor bij een brand vier broertjes
‘Een van m’n zussen riep: ‘Jezus, red onze broertjes!’’
Bernice Klein verloor bij een brand vier broertjes
- Filmtip: Bonhoeffer als actieheld?
Filmjournalist Rick de Gier bespreekt wekelijks nieuwe films voor Visie
Filmtip: Bonhoeffer als actieheld?