
Dag van Nationaal Gebed in verband met het coronavirus
'Een boodschap van rust en vertrouwen'
13 maart 2020 · 22:52| Leestijd:3 min![]()
Update: 15 november 2024 · 08:45
ChristenUnie, EO, Groot Nieuws Radio, MissieNederland en de Raad van Kerken in Nederland organiseren een Dag van Nationaal Gebed op woensdag 18 maart. Dit in verband met de wereldwijde uitbraak van het coronavirus. Met de Dag van Nationaal Gebed willen de organisatoren de kans geven om in gebed ‘ongerustheid over te geven aan God, en anderen – bijvoorbeeld zorgpersoneel – te zegenen’.
Nederland is, net als grote delen van de wereld, getroffen door het coronavirus. De situatie wordt met de dag ernstiger en de maatregelen treffen steeds meer mensen direct. Mark de Boer, woordvoerder namens de initiatiefnemers: “Het leed en de onzekerheid die deze situatie met zich meebrengt, is voor iedereen voelbaar. Als christenen geloven we dat we ons daar niet door hoeven te laten leiden. We mogen vertrouwen dat God ook in deze situatie de Heer is.”
Gezamenlijk initiatief
Daarom nemen kerken en verschillende christelijke organisaties gezamenlijk het initiatief tot een Dag van Nationaal Gebed voor ons land in deze onzekere tijd. “Gebed helpt om ongerustheid aan God over te geven en om anderen te zegenen, bijvoorbeeld hen die werken in de zorg of andere cruciale sectoren,” aldus de organisatie. “Dat is wat we graag als christenen, met zoveel mogelijk mensen in het hele land willen doen. Dit keer niet met een bijeenkomst in een kerkgebouw maar via internet en social media.”
Livestream
ChristenUnie, EO, Groot Nieuws Radio, MissieNederland en de Raad van Kerken in Nederland starten de website Nationaalgebed.nl. Op 18 maart om 9.00 uur start daar een livestream, die tot 19.00 uur duurt. Op drie momenten (om 9.00 uur, 12.00 uur en 15.00 uur) houdt een predikant of voorganger een inleiding. Vervolgens is er tijd voor gebed, voor het online delen van gebedspunten en onderlinge verbinding via sociale media door middel van hashtags. Op het platform wordt bovendien verwezen naar beschikbare lokale of regionale livestreams. Om 19.00 uur wordt de dag via de livestream afgesloten.
Kerken en christelijke organisaties worden uitgenodigd betrokken te zijn bij deze Dag van Nationaal Gebed door leden en betrokkenen te motiveren om mee te doen. Lees meer op Nationaalgebed.nl.
Meest gelezen
- ‘Rail Away’ stopt, maar eerst start nog een nieuw seizoen mét jubileumaflevering
Kijktip & interview
‘Rail Away’ stopt, maar eerst start nog een nieuw seizoen mét jubileumaflevering
- Liefde op de EO-Jongerendag van 1977 – en nu nog steeds bij elkaar: ‘Het begon op de tribune'
Interview
Liefde op de EO-Jongerendag van 1977 – en nu nog steeds bij elkaar: ‘Het begon op de tribune'
- EO moet bezuinigen op programmering en organisatiekosten
EO moet bezuinigen op programmering en organisatiekosten
Lees ook
- In de geest van Prediker: 'Train Dreams' over tijd, verlies en wat in het leven werkelijk blijft
Kijktip
In de geest van Prediker: 'Train Dreams' over tijd, verlies en wat in het leven werkelijk blijft
- Tijs van den Brink sluit dertien jaar ‘Adieu God’ af. 'Heeft Nederland echt afscheid van God genomen?'
Kijktip
Tijs van den Brink sluit dertien jaar ‘Adieu God’ af. 'Heeft Nederland echt afscheid van God genomen?'
- Kerst met tv-kok Rudolph van Veen: 'Een diner is veel meer dan alleen lekker eten'
Kerst met tv-kok Rudolph van Veen: 'Een diner is veel meer dan alleen lekker eten'





