Deze Week over Lil' Kleine, oppervlakkige christenen en Pa Kuijper
18 februari 2022 · 14:23
Update: 14 november 2024 · 17:07
In de podcast Deze Week bespreken Sjirk Kuijper, Joram Kaat en Cocky Drost de afgelopen week. In deze aflevering gaat het over 'oppervlakkige christenen', Lil' Kleine en Pa Kuijper, die oorlogsveteraan is in Nederland.
De weergave van Spotify vereist jouw toestemming voor social media cookies.
Pa Kuijper, oorlogsveteraan in Nederlands-Indië
Deze week is het onderzoek naar het geweld in de voormalige kolonie Nederlands-Indië uitgekomen. Daaruit blijkt dat de misstanden structureel waren. Denk aan mishandelingen, marteling en lynchpartijen.
Sjirk vertelt over zijn vader die destijds als klerk was gelegerd. "Twee jaar geleden heb ik mij verdiept in zijn leven destijds. Hij was een eenzame jongen die nergens aansluiting kon vinden. Later in Nederland was het een man met een bijzonder verslagen geest. Eerst in de Tweede Wereldoorlogen zien hoe de joden werden afgevoerd, daarna zelf in een zinloze oorlog geplaatst."
Sjirk vervolgt. "Vanuit een bepaald superioriteitsgevoel dachten wij in Nederland dat we boven de lokale bevolking stonden. Het racisme zat diep ingebakken. Ik ben blij dat Mark Rutte deze week excuus heeft aangeboden. Ook aan mijn vader."
Lil' Kleine
Maandag werd duidelijk dat Lil' Kleine zijn vriendin - opnieuw - heeft mishandeld. En toch blijft het in de hiphopwereld angstvallig stil. Sterker nog, het album van de artiest staat nog op nummer 1.
Joram vraagt zich af waarom we voor Bilal Wahib - hij daagde een minderjarige jongen uit zijn geslachtsdeel te laten zien - zoveel meedogenlozer zijn. "Waarom zijn we bij geweld zoveel milder dan bij grensoverschrijdend seksueel gedrag?"
Oppervlakkigheid christenen
Cocky heeft zich de afgelopen week groen en geel geërgerd aan christelijke sites die zich alleen maar op medische ethische zaken zoals abortus, euthanasie en genderkwesties richten. "Een Telegraafmentaliteit", noemt Cocky het, "om maar zoveel mogelijke clicks te krijgen.
"Waarom maken wij christenen ons hier vooral druk om", vraagt de relatietherapeut zich af? Ze hekelt de oppervlakkigheid van sommige van haar geloofsgenoten. "Het zou bijvoorbeeld wat vaker over de hebzuchtige kledingindustrie mogen gaan. Daar worden mensen in armere landen totaal uitgebuit en wij maken ons zorgen om de coronapas..."
Podcast Deze Week
In de opiniepodcast Deze Week nemen we de week door met, naar eigen zeggen schaamteloos christelijke krantenmaker Sjirk Kuijper, de telefoonverslaafde gelovige millennial Joram Kaat en met de altijd naar liefde in het nieuws zoekende relatie-expert Cocky Drost.
Meest gelezen
- Column Elbert: 'Wat haalt papa toch allemaal uit op tv?'
Elbert over alle kinderprogramma's die zijn gezin kijkt
Column Elbert: 'Wat haalt papa toch allemaal uit op tv?'
- Bernice Klein verloor bij een brand vier broertjes
‘Een van m’n zussen riep: ‘Jezus, red onze broertjes!’’
Bernice Klein verloor bij een brand vier broertjes
- Rachel Rosier zoekt naar antwoorden in de Gazaoorlog: 'Wie is goed, wie is fout?'
'Het graf van Rachel': 6 mei om 22.20 uur bij de EO op NPO 2.
Rachel Rosier zoekt naar antwoorden in de Gazaoorlog: 'Wie is goed, wie is fout?'
Lees ook
- Zien: 3 acteurs over hun rol in EO-serie 'De Vuurwerkramp'
Zien: 3 acteurs over hun rol in EO-serie 'De Vuurwerkramp'
- 'Verheerlijking van het moederschap (in het kader van moederdag) is zooooo stom!'
‘Ons leven samen is leuk’
'Verheerlijking van het moederschap (in het kader van moederdag) is zooooo stom!'
- Heb ik het genormaliseerd? Ik hoop toch van harte van niet
Column van Tijs van den Brink
Heb ik het genormaliseerd? Ik hoop toch van harte van niet
Schrijf je hier in voor de EO-nieuwsbrief
Wil je op de hoogte blijven waar de EO mee bezig is? Meld je aan voor de EO nieuwsbrief vol inspirerende verhalen, de nieuwste programma's en waardevolle verdieping. EO. Als je gelooft.
Lees onze privacyverklaring.