Dit zijn Lotte en Peter uit ‘Handen aan de Couveuse’
29 september 2024 · 11:00| Leestijd:3 min
Update: 31 oktober 2024 · 10:53
Lotte en Peter zijn de ouders van Dex, die bij 24 weken zwangerschap wordt geboren. Het jonge gezin gaat door een emotionele tijd, vooral omdat Peter al een traumatisch verlies heeft meegemaakt. Zijn zoon Sem is op vierjarige leeftijd overleden door verstikking, waardoor het verblijf in het ziekenhuis bijzonder zwaar is voor hem.
Lotte en Peter willen graag samen een kindje, ondanks de risico's vanwege Lottes chronische hartafwijking. Tijdens het grootste deel van haar zwangerschap gaat het goed, maar wanneer ze 19 weken zwanger is, verslechtert haar conditie plotseling. Ze wordt onder strenge controle geplaatst in het ziekenhuis. Als ze 24 weken en 2 dagen zwanger is, gaat het plotseling zo slecht dat de artsen besluiten Dex met spoed te halen om haar leven te redden.
Beademing
Dex komt als extreem prematuur ter wereld, een term die gebruikt wordt voor baby’s die tussen de 24 en 26 weken worden geboren. Ondanks zijn vroege komst blijft Dex stabiel, maar hij heeft moeite om zelfstandig te ademen. Dit komt door een open ductus, een open verbinding tussen de long- en lichaamsslagader, die zich bij de meeste baby’s vanzelf sluit, maar bij Dex blijft deze openstaan. Hierdoor heeft hij continu volledige ondersteuning van de beademing nodig. Dit brengt risico’s met zich mee, aangezien langdurige beademing schadelijk kan zijn voor zijn ontwikkeling op de lange termijn.
Na vier mislukte pogingen om Dex van de beademing te halen, besluiten de artsen om de ductus operatief te sluiten. Hoe dit verloopt, is te zien in aflevering 4, 5 en 6 van Handen aan de couveuse.
Handen aan de couveuse
Hoe houden zij zich staande en waar putten ze hoop uit in deze onzekere periode? Handen aan de couveuse laat aangrijpende verhalen zien over angst, veerkracht, hoop en onvoorwaardelijke liefde.
Bekijk hier de afleveringen met Lotte en Peter
Meest gelezen
- 'Pas jaren later ontdekte ik de verschrikkelijke waarheid'
Kijktip: 'De Verandering'
'Pas jaren later ontdekte ik de verschrikkelijke waarheid'
- Ilja (28) liet zich omscholen tot uitvaartbegeleider: ’Hier ben ik voor in de wieg gelegd’
Persoonlijk verhaal
Ilja (28) liet zich omscholen tot uitvaartbegeleider: ’Hier ben ik voor in de wieg gelegd’
- Leven met en zonder flakka: het verhaal van Lennart en zijn moeder Nelleke
Tygo in de flakka
Leven met en zonder flakka: het verhaal van Lennart en zijn moeder Nelleke
Lees ook
- Waarom werd Spinoza verbannen? Deze Joodse documentaire vertelt het verhaal
Dit weekend op tv
Waarom werd Spinoza verbannen? Deze Joodse documentaire vertelt het verhaal
- Wat maakt jou dankbaar? Deel het hieronder!
10.000 redenen voor dankbaarheid
Wat maakt jou dankbaar? Deel het hieronder!
- Tiffany raakte drie kinderen kwijt aan jeugdzorg
"Ik dacht: dit overleef ik niet"
Tiffany raakte drie kinderen kwijt aan jeugdzorg
Schrijf je hier in voor de Eva-nieuwsbrief
Eva is het magazine voor vrouwen van de EO. In de Eva nieuwsbrief ontvang je wekelijks een selectie van de mooiste artikelen: levensverhalen, artikelen over mentale weerbaarheid, gezondheid en liefde & relaties.
Lees onze privacyverklaring.