Dominee wil betere seks voor echtparen
10 februari 2015 · 13:19
Update: 24 november 2022 · 14:35
De voornaamste reden dat echtparen in therapie gaan en hulp zoeken is 'ontevredenheid in hun seksleven'. Slechts een kleine 40% van de getrouwde stellen is tevreden met hun seksleven.
Toch wordt het onderwerp seks in de meeste kerken gemeden. En dit betekent dus dat veel christelijke stellen met hun seksuele problemen niet terecht kunnen in de kerk.
Dominee Craig Gross is daarom jaren geleden gestart met de website XXXchurch.com
Dit is een site speciaal voor mensen die vechten tegen hun pornoverslaving. Hij zag huwelijken stuklopen juist omdat seksuele problemen blijkbaar niet bespreekbaar zijn. Gross wilde het taboe onder christenen doorbreken en zocht de samenwerking op met Dave Willis.
Willis ontwikkelde de website Strongermarriage.org waar ook een aantal video's te vinden zijn. Deze video's kunnen echtparen helpen om hun seksleven (en dus hun huwelijk) te verbeteren.
In de video's op deze website beantwoorden Gross en Willis samen met hun vrouwen allerlei vragen die in de christelijke wereld vaak ten koste van alles vermeden worden, zoals:
- Hoe vaak zouden we seks moeten hebben?
- Mogen we sexy lingerie dragen?
- Zijn er bijbelse beperkingen aan wat we mogen doen in de slaapkamer?
Gross en Willis hopen dat door de video's open en eerlijke gesprekken op gang komen tussen koppels over seks en hun huwelijk.
Dominee Gross: "Seks is een belangrijk onderdeel van het huwelijk, en koppels met een gezond seksleven hebben over het algemeen ook een gezond huwelijk. De kerk verdoezelt vaak de problemen die bij echtparen in de slaapkamer spelen. Maar daar liggen zoveel kansen om God's ware bedoeling met het huwelijk te ontdekken. Om op zoek te gaan naar echte intimiteit. We willen graag dat stellen een kans krijgen om open en eerlijk te praten over seks. Ik geloof namelijk dat dit een gelukkiger en sterker huwelijk oplevert."
Tenslotte zegt Gross: "Veel stellen zijn ontevreden over hun seksleven, maar ze weten niet wat ze moeten veranderen om het beter te krijgen. Ik geloof echt dat het Gods verlangen is dat echtparen geweldige seks hebben. Het wordt hoog tijd dat wij als christenen seks niet meer als taboe behandelen. Ervaar het als een geweldig geschenk van God!"
Bron: ChristianToday.com
Meest gelezen
- Nieuw seizoen Meer dan verwacht: ‘Zeker moeders kunnen soms best scherp zijn naar elkaar’
Nieuw seizoen Meer dan verwacht: ‘Zeker moeders kunnen soms best scherp zijn naar elkaar’
- Drielingouders Mieke en Nick: ‘Het is niet alleen leuk en schattig, maar ook heel intens’
Persoonlijk verhaal
Drielingouders Mieke en Nick: ‘Het is niet alleen leuk en schattig, maar ook heel intens’
- Drielingmoeder Tatiana blijft positief, ondanks tegenslagen: ‘Het leven is hard, én mooi’
Persoonlijk verhaal
Drielingmoeder Tatiana blijft positief, ondanks tegenslagen: ‘Het leven is hard, én mooi’
Lees ook
- Nederland Zingt bestaat 35 jaar: samen zingen op jubileumdag 22 november
Feestelijke viering in de Midden Nederland Hallen in Barneveld
Nederland Zingt bestaat 35 jaar: samen zingen op jubileumdag 22 november
- Marinthe was zwanger van een drieling, totdat één kindje overleed in haar buik
Persoonlijk verhaal
Marinthe was zwanger van een drieling, totdat één kindje overleed in haar buik
- Zara Goedemans open over geloofsreis en social media: ‘God heeft mijn leven honderdtachtig graden omgedraaid’
Hoe influencer Zara Goedemans Jezus vond
Zara Goedemans open over geloofsreis en social media: ‘God heeft mijn leven honderdtachtig graden omgedraaid’
Schrijf je hier in voor de Visie-nieuwsbrief
Als christelijke gids willen we je helpen om te leven met God. We brengen je persoonlijke verhalen, verdiepende thema’s, christelijk nieuws en mediatips. In onze wekelijkse nieuwsbrief willen we je inspireren om hoopvol te leven en te geloven.
Lees onze privacyverklaring.