
EO-Jongerendag over de kracht van woorden: 'Speak Life'
Zaterdag 6 juni in Rotterdam Ahoy; ticketverkoop van start
27 januari 2020 · 11:05| Leestijd:2 min![]()
Update: 15 november 2024 · 08:43
Woorden hebben kracht: ze kunnen opbouwen en afbreken. Elk moment heb je de keuze om positief of negatief te spreken over jezelf en anderen. Op 6 juni presenteert Joram Kaat de EO-Jongerendag 2020 rond het thema: 'Speak Life'. In Ahoy Rotterdam komen duizenden jongeren bij elkaar om te zien en horen dat woorden impact hebben.
Met ‘Speak Life’ kiest de EO-Jongerendag 2020 voor een uiterst actueel thema: onderzoek wijst uit dat jongeren vroeger beginnen met schelden en zich ook steeds venijniger uiten. Negatieve woorden kunnen een onuitwisbare indruk achterlaten op jongeren. Zo makkelijk als jongeren ze uitspreken, zo lastig kan het zijn om te leven met de gevolgen. Wat horen jongeren als ze luisteren naar opvoeders, jeugdleiders, docenten en vrienden? En wat zegt God over hen?
(Tekst loopt door onder de foto.)
Presentator Joram Kaat is enthousiast over het thema: “We zien en horen dat er vaak negatief over elkaar gesproken wordt. Een nare reactie op Instagram, geroep op het schoolplein of een harde mening delen. Negatief spreken is vaak makkelijk. In de Bijbel lees je dat Jezus woorden van leven spreekt. Wij zien dit thema als reminder aan die mooie woorden van God, maar ook als reminder dat een jongere bepaalt welke woorden hij of zij spreekt.”
Koop hier je ticket voor de EO-Jongerendag 2020
Beeld: Willem Jan de Bruin
Meest gelezen
- Mama Mirjam: ‘“Waarom zit Livia eigenlijk niet in groep 3? Ze is toch al zeven?”’
Column
Mama Mirjam: ‘“Waarom zit Livia eigenlijk niet in groep 3? Ze is toch al zeven?”’
- Zanger en voormalig EO-radiomaker Wim Pols overleden
'Thuis bij zijn hemelse Vader'
Zanger en voormalig EO-radiomaker Wim Pols overleden
- Column Kefah: "Ben ik nu een slechte interviewer?"
Column Kefah: "Ben ik nu een slechte interviewer?"
Lees ook
- Column Kefah: "Toen haar leven op het spel stond, nam ze dít mee"
Column Kefah: "Toen haar leven op het spel stond, nam ze dít mee"
- Elbert als huwelijksmakelaar: "Ik kam m'n netwerk uit, maar leuke christelijke mannen zijn onvindbaar"
Column Elbert Smelt
Elbert als huwelijksmakelaar: "Ik kam m'n netwerk uit, maar leuke christelijke mannen zijn onvindbaar"
- Oproep aan koning na weigering Joodse zanger: 'Een stem mag niet worden gesmoord'
Nieuws
Oproep aan koning na weigering Joodse zanger: 'Een stem mag niet worden gesmoord'
Schrijf je hier in voor de Visie-nieuwsbrief
Als christelijke gids willen we je helpen om te leven met God. We brengen je persoonlijke verhalen, verdiepende thema’s, christelijk nieuws en mediatips. In onze wekelijkse nieuwsbrief willen we je inspireren om hoopvol te leven en te geloven.
Lees onze privacyverklaring.






