'Op paasmorgen zingt iedereen hopelijk mee vanuit de deuropening'
12 april 2020 · 09:09
Update: 15 november 2024 · 08:34
Het is zondag 12 april 2020, Eerste Paasdag. Zodra de klok 09:00 uur slaat, zwaaien in Nederland heel veel voordeuren open. Mensen gaan massaal in de deuropening staan, en uit duizenden kelen klinkt het prachtige lied: ‘Daar juicht een toon, daar klinkt een stem.’ Een mooie droom? Als het aan Jannie Molenaar ligt, wordt dit werkelijkheid.
Geen kerkdiensten meer op zondag. Iedereen zit thuis. De meeste mensen blijven binnen en kijken een kerkdienst online of op tv. Jannie Molenaar woont op Urk en houdt enorm van zingen. “Onlangs zag ik een video van een aantal mensen die op de stoep bij hun huis het lied ‘Wat de toekomst brengen moge’ zongen,” vertelt ze. “Dat maakte echt indruk op mij. Afgelopen week lag ik ’s nachts wakker en moest ik ineens denken aan het verhaal van de uittocht uit Egypte. Van het bloed aan de deurposten, het bloed van het Lam als teken van leven. En ik dacht: wat zou het toch mooi zijn als we op Eerste Paasdag om 9.00 uur allemaal in onze deuropening een paaslied gaan zingen! Het lied ‘Daar juicht een toon, daar klinkt een stem’ is prachtig. Iedereen kent het, of je nu van evangelische of gereformeerde huize bent."
'Zingt u mee?'
Jannie besloot een berichtje op Facebook te plaatsen. Haar oproepje om mee te zingen op Eerste Paasdag werd in korte tijd massaal gedeeld. “Het zou zo mooi zijn als we met elkaar weer de verbinding zoeken. Mijn wens is eigenlijk dat heel Nederland mee gaat zingen. Er is zo veel angst bij iedereen in verband met het coronavirus. Zodra je de televisie of de radio aanzet, gaat het over ziekte of dood. Hoe mooi zou het zijn wanneer wij als christenen een heel ander geluid laten horen, namelijk dat Jezus de dood heeft overwonnen. Een loflied voor onze opgestane Heer."
Heel Nederland
Jannie hoopt dat het idee in heel Nederland wordt opgepikt. En dat het lied 'Daar juicht een toon' op paasmorgen overal mag klinken. "Ik hoop dat iedereen – ook de ministers en onze koning – mee gaan zingen op paasmorgen. 'Want nu de Heer is opgestaan, nu vangt het nieuwe leven aan. Een leven door Zijn dood bereid, een leven in Zijn heerlijkheid!'"
Nietalleen.nl
De weergave van deze video vereist jouw toestemming voor social media cookies.
De weergave van Facebook vereist jouw toestemming voor social media cookies.
Meest gelezen
- Oma Mia en kleindochter Bibi gaan viraal met oer-Hollandse recepten
‘Ik dacht dat TikTok iets met kippen was’
Oma Mia en kleindochter Bibi gaan viraal met oer-Hollandse recepten
- Marinthe was zwanger van een drieling, totdat één kindje overleed in haar buik
Persoonlijk verhaal
Marinthe was zwanger van een drieling, totdat één kindje overleed in haar buik
- 70+ en influencer: ‘Toen mijn kat overleed, kreeg ik honderden lieve reacties’
Het social media-account van Jan van den Bosch groeit met de dag
70+ en influencer: ‘Toen mijn kat overleed, kreeg ik honderden lieve reacties’
Lees ook
- Wat zijn 'terugkeerreizen' en waarom worden ze georganiseerd?
Wat zijn 'terugkeerreizen' en waarom worden ze georganiseerd?
- Doreen viert voor het eerst Keti Koti: "Ik heb geleerd dat het óók over mij gaat"
Doreen viert voor het eerst Keti Koti: "Ik heb geleerd dat het óók over mij gaat"
- Zo ziet het ideale weekend van SGP-politica Lilian Janse eruit
'Heel eerlijk? Ik kijk nooit series'
Zo ziet het ideale weekend van SGP-politica Lilian Janse eruit
Schrijf je hier in voor de Visie-nieuwsbrief
Als christelijke gids willen we je helpen om te leven met God. We brengen je persoonlijke verhalen, verdiepende thema’s, christelijk nieuws en mediatips. In onze wekelijkse nieuwsbrief willen we je inspireren om hoopvol te leven en te geloven.
Lees onze privacyverklaring.