Navigatie overslaan
Sluit je aan

Gratis inloggen

Praat mee op onze sites, beheer je gegevens en abonnementen, krijg toegang tot jouw digitale magazines en lees exclusieve verhalen.

Door in te loggen bevestig je dat je de Algemene Voorwaarden en Privacyverklaring van de EO hebt gelezen en begrepen.

Hulp nodig?

Check de veelgestelde vragen.

Uitgelichte afbeelding

Hoe de media een loopje neemt met Olympisch kampioen Sifan Hassan

6 augustus 2021 · 13:09

Update: 19 november 2024 · 14:31

Na de zomerstop van Deze Week moet Joram door Sjirk en Cocky bijgepraat worden over het nieuws van de afgelopen weken.

De weergave van Spotify vereist jouw toestemming voor social media cookies.

Toestemmingen aanpassen

Joram leeft namelijk zonder smartphone en heeft in plaats daarvan een Nokia tot zijn beschikking. De telefoonverslaafde millenial legt uit dat hij opgeslokt wordt door zijn scherm en dat niet wil. ‘Daarom ga ik een maand op detox en wil ik zelf weer de controle krijgen over mijn leven. Dat klinkt allemaal heel groots, dat realiseer me ook maar zo voelt het wel.'

Brabbeltaal
Sjirk stelt dat bijna elke Nederlander een brabbeltaaltje spreekt. Dit zegt hij na aanleiding van de ophef na het interview met Olympisch kampioene Sifan Hassan. In een interview na afloop van haar overwinning wordt gevraagd of ze de Snollebollekes kent. Daaropvolgend schrijft een journalist over haar ‘aanstekelijke brabbeltaaltje’. Volgens Sjirk ‘is het van de zotte dat er van Sifan wordt gezegd dat ze een brabbeltaaltje spreekt, terwijl je de tekst van de Snollebollles eens zou moeten lezen.’ 

Pride Week
En de Pride Week is zo gek nog niet, vindt Cocky. ‘Eerder vond ik het een beetje schreeuwerig gedoe. Hetero’s hebben toch ook niet hun eigen week?!’ Maar ze ontdekt meer en meer dat ze geen flauw idee heeft hoe het is om ‘eeuwenlang uitgekotst te zijn en moeite te doen om te kunnen zijn wie je bent.’ Deze verschuiving van hoe er gedacht wordt over homoseksualiteit merkt ze niet alleen bij zichzelf op, maar ook in de reformatorische cultuur waarin ze is opgegroeid.

Deze Week

Dit artikel hoort bij de podcast

Deze Week

Deze Week

    Deel dit artikel:

    Meest gelezen

    Lees ook