
Visie op het weekend
Leestijd: 3 minDoor Sven Verveld
Naast zijn werk als EO-presentator preekt Jurjen ten Brinke ook nog eens wekelijks in een van de kerken die Amsterdam rijk is. Hoe komt hij na al zijn werkzaamheden tot rust?
“Heel makkelijk: met een glas wijn in mijn hand genietend van een heerlijk maaltje samen met mijn gezin. Ik kook graag stamppotten, en dan het liefst bietenstamppot met appeltjes, gehakt en uitjes.”
“Ik kan moeilijk stilzitten, dus ik ga er graag op uit: eten met vrienden of familieleden, of een wandeling maken aan het strand. Maar ik maak het niet te laat: zondagochtend gaat de wekker weer vroeg.”
“Mijn standaard zondagochtend is ook mijn ‘beste’ zondagochtend. Al klinkt het misschien niet voor iedereen ideaal: om vijf uur zit ik in de auto, onderweg naar Hilversum, om het EO-programma Groot Nieuws te presenteren. Het is de enige keer in de week dat ik niets in de auto luister: geen podcast, radio of muziek. Het is dan leeg op de weg, dus ik laat mijn gedachten varen en bid vaak. Daarna preek ik ergens, en dan is er lunch- en gezinstijd. Heerlijk!”
“Ik lees niet al te veel, maar ik ben groot fan van Tim Keller. Al zijn boeken staan bij mij in de kast en ik kan moeilijk één daarvan de beste noemen.”
“Op de radio draai ik in het eerste uur van mijn uitzending evergreens uit de jaren zestig, zeventig en tachtig. Nummers van Johnny Cash, Mahalia Jackson en Aretha Franklin komen langs en die muziek is echt fantastisch. Maar als ik in de auto iets opzet, is dat vaak van Shane & Shane. Twee Amerikaanse heren die oudere nummers op een eigentijdse manier brengen, heerlijk!”
Het is een resort van een Nederlandse dame die door oorlog getraumatiseerde kinderen helpt
“Ik ben een generalist, dus ik vind vrijwel alles lekker. Maar als ik echt iets moet noemen, dan ga ik terug naar mijn jeugd: aardappels met sperziebonen en een goed stukje kip, gemaakt door mijn moeder.”
“In ons gezin noemen we deze plek het paradijs: Mto Moyoni in Oeganda. Het is een resort van een Nederlandse dame die door oorlog getraumatiseerde kinderen helpt. Je wandelt daar langs de oever van de Nijl, ontmoet aapjes en slaapt er in een prachtig huisje.”
“Dan nooit meer een programma presenteren. De interactie die ik heb met het publiek tijdens het preken, vind ik ontzettend bijzonder. In Amsterdam kan ik geen retorische vraag stellen zonder dat er mensen uit de zaal reageren. Dat is toch fantastisch?”



Kom op 5 juni naar het grootste worshipconcert van Nederland
Ontdek meer