Ilse en Femke van Velzen over Prison for Profit
20 maart 2020 · 09:01
Update: 19 november 2024 · 14:38
Ilse en Femke van Velzen tonen met Prison for Profit de mensonterende omstandigheden in de door de beveiligingsmultinational G4S geëxploiteerde Mangaung-gevangenis in Zuid-Afrika. Het selfmade filmduo wil met films daadwerkelijk bijdragen aan sociale veranderingen.
Als het iets anders was gelopen waren Ilse en Femke van Velzen geen documentairemakers maar sociale hulpverleners geworden. De in 1980 geboren tweelingzussen volgden beiden de hbo-opleiding Culturele Maatschappelijk Vorming. Over die studie kun je veel zeggen, maar niet dat hij opleidt tot filmmaker. Misschien is het te danken aan een oom en tante in Kameroen dat de Van Velzens toch filmmakers werden. Zij stimuleerden in hun kinderjaren de drang naar avontuur, zegt Ilse. “Van deze tante en oom, die in Kameroen voor baggermaatschappij Boskalis werkte, kregen we souvenirtjes als ze naar Nederland kwamen. Ook vertelden ze spannende verhalen. Dat was misschien het zaadje voor onze interesse in Afrika.”
Meest gelezen
- Vincenza La Porta is de nieuwe directeur-uitgever van het Nederlands Dagblad: ‘Ik voel mij bevoorrecht’
Vincenza La Porta is de nieuwe directeur-uitgever van het Nederlands Dagblad: ‘Ik voel mij bevoorrecht’
- Mama Mirjam: ‘Ik wens dat we vriendjes blijven!’
Column
Mama Mirjam: ‘Ik wens dat we vriendjes blijven!’
- Paul is er een van een vierling, maar: ‘Ik hoefde niet te vechten voor mijn eigen identiteit’
Persoonlijk verhaal
Paul is er een van een vierling, maar: ‘Ik hoefde niet te vechten voor mijn eigen identiteit’
Lees ook
- Het hart van Wilma Veen stopte er meerdere keren mee
‘Na zo veel hartstilstanden is mijn leven een groter wonder dan ooit’
Het hart van Wilma Veen stopte er meerdere keren mee
- Wandelen door de geschiedenis? Christine werkte mee aan een bijzonder project
Wandelen door de geschiedenis? Christine werkte mee aan een bijzonder project
- Lizette (38) is reisblogger: ‘Ik zie mezelf reizen tot ik erbij neerval’
Persoonlijk verhaal
Lizette (38) is reisblogger: ‘Ik zie mezelf reizen tot ik erbij neerval’
Schrijf je hier in voor de EO-nieuwsbrief
Wil je op de hoogte blijven waar de EO mee bezig is? Meld je aan voor de EO nieuwsbrief vol inspirerende verhalen, de nieuwste programma's en waardevolle verdieping. EO. Als je gelooft.
Lees onze privacyverklaring.