'Luca': een schattig zomers sprookje
20 juni 2021 · 16:37
Update: 21 november 2024 · 07:47
Pixar is misschien wel de enige animatiestudio die het werkelijk lukt om films te maken voor het hele gezin. Hits als Toy story, Ratatouille en WALL-E zitten vol personages en grappen die kinderen aanspreken, maar bevatten ook diepere lagen voor oudere kijkers.
De recente Oscarwinnaar Soul leek zelfs primair gericht op volwassenen. Ter compensatie brengt Pixar nu weer een eenvoudiger avontuur uit dat vooral jonge kijkers zal aanspreken, in de lijn van Cars en The good dinosaur.
Luca is een schattig, kleurrijk sprookje dat zich afspeelt in een dorpje aan de Italiaanse Rivièra. Daar, iets voor de kust, woont zeemonstertje Luca met zijn ouders op de bodem van de zee. Het gerucht gaat dat zeemonsters aan land automatisch een mensenuiterlijk krijgen, maar Luca’s ouders vinden het veel te gevaarlijk om dat eens uit te proberen. Dus gaat hij op een dag zelf maar op onderzoek uit.
Op het strand ontmoet Luca de iets oudere Alberto, die ook een zeemonster in mensenvermomming blijkt te zijn. De stoere Alberto daagt Luca uit om mee te gaan naar het dorp, in de hoop iets spannends te beleven. Daar wonen echter ook boze vissers die het op zeemonsters hebben gemunt.
De plot stevent duidelijk af op een boodschap over acceptatie, maar daarin ligt niet de kern van de film; Luca is bovenal een warm verhaal over vriendschap. Regisseur Enrico Casarosa liet zich inspireren door eigen herinneringen aan zijn kindertijd in Genua. De fraaie Italiaanse decors hebben dan ook iets heerlijk nostalgisch, alsof ze afkomstig zijn uit een oud prentenboek.
Het levert een film op die niet tot de scherpste of ontroerendste Pixarproducties behoort, maar die wel erg vrolijk stemt, met die zonnige setting. Prima gezinsvermaak zo aan het begin van de zomer.
Bekijk de trailer van 'Luca'
De weergave van deze video vereist jouw toestemming voor social media cookies.
Luca
Meest gelezen
- Column Elbert: 'Wat haalt papa toch allemaal uit op tv?'
Elbert over alle kinderprogramma's die zijn gezin kijkt
Column Elbert: 'Wat haalt papa toch allemaal uit op tv?'
- Bernice Klein verloor bij een brand vier broertjes
‘Een van m’n zussen riep: ‘Jezus, red onze broertjes!’’
Bernice Klein verloor bij een brand vier broertjes
- Rachel Rosier zoekt naar antwoorden in de Gazaoorlog: 'Wie is goed, wie is fout?'
'Het graf van Rachel': 6 mei om 22.20 uur bij de EO op NPO 2.
Rachel Rosier zoekt naar antwoorden in de Gazaoorlog: 'Wie is goed, wie is fout?'
Lees ook
- Moeder en dochter onder één dak: 'Als ik aan het werk ben, vouwt mijn moeder de was op'
Hoe is het om samen met je moeder te wonen?
Moeder en dochter onder één dak: 'Als ik aan het werk ben, vouwt mijn moeder de was op'
- Het weekend van Anne-Mar Zwart
Presentatrice Anne-Mar Zwart over haar weekend
Het weekend van Anne-Mar Zwart
- Moeder en dochter onder één dak: 'We zijn bij elkaar, maar niet op een kleffe manier’
Hoe is het om samen met je moeder te wonen?
Moeder en dochter onder één dak: 'We zijn bij elkaar, maar niet op een kleffe manier’
Schrijf je hier in voor de Visie-nieuwsbrief
Als christelijke gids willen we je helpen om te leven met God. We brengen je persoonlijke verhalen, verdiepende thema’s, christelijk nieuws en mediatips. In onze wekelijkse nieuwsbrief willen we je inspireren om hoopvol te leven en te geloven.
Lees onze privacyverklaring.