Mirjam Bouwman over corona-uitbraak in woonplaats Heerde
4 april 2020 · 13:40
Update: 15 november 2024 · 08:46
EO-presentator Mirjam Bouwman woont in Heerde, dat in het nieuws is door het hoge aantal coronabesmettingen. In het radioprogramma EO Live vertelt ze wat dit met de hechte dorpsgemeenschap doet. In haar eigen kerkelijke gemeente stierven vijf mensen door het virus.
Het Noord-Veluwse dorp Heerde, waar Mirjam Bouwman woont, is relatief een van de zwaarst getroffen gemeenten van Nederland. Inmiddels zijn al meer dan vijftien mensen overleden aan de gevolgen van het coronavirus. Vooral het lokale verzorgingshuis is zeer hard geraakt. De gemeente, die in totaal ongeveer 18.500 inwoners telt, is daardoor donkerblauw gekleurd op het kaartje van het RIVM.
'Heerde staat stil' – luister naar het interview
Schrijnende verhalen
Mirjam ziet in Heerde met eigen ogen de gevolgen van het om zich heen grijpende virus. Alleen al in haar kerkelijke gemeente stierven de afgelopen weken vijf mensen aan corona. Er zijn veel schrijnende verhalen. In EO Live vertelt Mirjam aan presentator Yvonne Sprunken wat deze corona-uitbraak met de lokale gemeenschap doet.
Ook CU-burgemeester Jacqueline Koops kreeg corona-achtige verschijnselen
In Heerde geldt, net als in de rest van Nederland, dat het aantal sterfgevallen waarschijnlijk een stuk hoger ligt dan het RIVM vermeldt. Want lang niet iedereen wordt getest. Ook ChristenUnie-burgemeester Jacqueline Koops legde onlangs haar taken tijdelijk neer, vanwege corona-achtige verschijnselen. Zij werd echter niet getest, en telt daardoor niet mee in de statistieken.
Coronabesmetting door kerkgang?
'Het coronavirus verspreidt zich over de Biblebelt', kopten verschillende media deze week. Onder meer dagblad Trouw noemde Heerde in één adem met Goeree-Overflakkee en Hasselt. De krant omschreef de wekelijkse kerkgang op de biblebelt als een mogelijke bron van de verspreiding van corona.
EO Live: Mirjam Bouwman over corona in Heerde
Zaterdag 4 april, 19.00 uur, NPO Radio 5
Beeld: Shutterstock
Meest gelezen
- Vincenza La Porta is de nieuwe directeur-uitgever van het Nederlands Dagblad: ‘Ik voel mij bevoorrecht’
Vincenza La Porta is de nieuwe directeur-uitgever van het Nederlands Dagblad: ‘Ik voel mij bevoorrecht’
- Mama Mirjam: ‘Ik wens dat we vriendjes blijven!’
Column
Mama Mirjam: ‘Ik wens dat we vriendjes blijven!’
- Paul is er een van een vierling, maar: ‘Ik hoefde niet te vechten voor mijn eigen identiteit’
Persoonlijk verhaal
Paul is er een van een vierling, maar: ‘Ik hoefde niet te vechten voor mijn eigen identiteit’
Lees ook
- Het hart van Wilma Veen stopte er meerdere keren mee
‘Na zo veel hartstilstanden is mijn leven een groter wonder dan ooit’
Het hart van Wilma Veen stopte er meerdere keren mee
- Wandelen door de geschiedenis? Christine werkte mee aan een bijzonder project
Wandelen door de geschiedenis? Christine werkte mee aan een bijzonder project
- Lizette (38) is reisblogger: ‘Ik zie mezelf reizen tot ik erbij neerval’
Persoonlijk verhaal
Lizette (38) is reisblogger: ‘Ik zie mezelf reizen tot ik erbij neerval’
Schrijf je hier in voor de Visie-nieuwsbrief
Als christelijke gids willen we je helpen om te leven met God. We brengen je persoonlijke verhalen, verdiepende thema’s, christelijk nieuws en mediatips. In onze wekelijkse nieuwsbrief willen we je inspireren om hoopvol te leven en te geloven.
Lees onze privacyverklaring.