Na tien jaar een grafsteen voor Madeleine
28 augustus 2020 · 11:50
Update: 15 november 2024 · 08:48
Een jaar geleden schreef Arjan Lock over François uit Congo. In 2009 verdronk François’ 14-jarige dochter Madeleine. Ze werd begraven in Eindhoven, maar geld voor een mooi grafmonument had haar vader niet. Dankzij een crowdfundingsactie via onder andere 'Visie' is er in één dag ruim tweeduizend euro opgehaald. Over zijn Madeleine vertelt Francois in 'Ik mis je'.
Francois was als vluchteling naar Nederland gekomen en toen hij een verblijfsvergunning had, liet hij zijn drie kinderen overkomen. Ondanks het gemis van hun moeder, die in Congo was omgekomen, en de herinneringen aan allerlei ellende die ze doorstaan hadden, leek hun leven een positieve wending te nemen. Tot in 2009 François’ 14-jarige dochter Madeleine verdronk.
2000 euro in één dag voor Madeleine
Madeleine werd begraven in Eindhoven, maar geld voor een mooi grafmonument had haar vader niet. Dankzij een crowdfundingsactie via onder andere Visie is er in één dag ruim tweeduizend euro opgehaald, zodat François een mooi grafmonument voor zijn dochter kon uitzoeken.
“Nu heeft mijn dochter een huis waar ik op bezoek kan komen,” laat hij in een videoboodschap weten. Bekijk de hele video hieronder.
De weergave van deze video vereist jouw toestemming voor social media cookies.
Lees meer op de website van Ik mis je.
Meest gelezen
- Column Elbert: 'Wat haalt papa toch allemaal uit op tv?'
Elbert over alle kinderprogramma's die zijn gezin kijkt
Column Elbert: 'Wat haalt papa toch allemaal uit op tv?'
- Bernice Klein verloor bij een brand vier broertjes
‘Een van m’n zussen riep: ‘Jezus, red onze broertjes!’’
Bernice Klein verloor bij een brand vier broertjes
- Rachel Rosier zoekt naar antwoorden in de Gazaoorlog: 'Wie is goed, wie is fout?'
'Het graf van Rachel': 6 mei om 22.20 uur bij de EO op NPO 2.
Rachel Rosier zoekt naar antwoorden in de Gazaoorlog: 'Wie is goed, wie is fout?'
Lees ook
- Ontdek de YouTube-serie 'Op de Spoed: in levensgevaar'
Ontdek de YouTube-serie 'Op de Spoed: in levensgevaar'
- Moderne Profeten Evenement 2025: Vrede & Verzet
Hoe werk je aan vrede in woelige tijden?
Moderne Profeten Evenement 2025: Vrede & Verzet
- Dit is de winnaar van de Zorgprofessional van het jaar-verkiezing 2025
Dit is de winnaar van de Zorgprofessional van het jaar-verkiezing 2025
Schrijf je hier in voor de Visie-nieuwsbrief
Als christelijke gids willen we je helpen om te leven met God. We brengen je persoonlijke verhalen, verdiepende thema’s, christelijk nieuws en mediatips. In onze wekelijkse nieuwsbrief willen we je inspireren om hoopvol te leven en te geloven.
Lees onze privacyverklaring.