Pop your party!
30 maart 2021 · 20:49| Leestijd:3 min
Update: 15 november 2024 · 11:08
Hiep, hiep, hoera! Alvast van harte gefeliciteerd met je verjaardag!
Wil jij je huis of tuin er ook feestelijk uit laten zien op jouw speciale dag? Ga aan de slag met deze DIY-tips en maak er een feestje van.
Liefs,
De Eva-redactie
Bloemenkrans
Dit heb je nodig:
- Klosje ijzerdraad
- Bloemistentape (Caoutchouc)
- Bloemen (hoeveelheid is afhankelijk van de grootte van de krans en van de bloemen)
- Smalle korte ijzerdraadjes
Zo maak je het:
Neem de maat op van het hoofd waarvoor de krans bedoeld is. Dat doe je door het ijzerdraad er even omheen te wikkelen. Knip deze lengte twee keer. Wikkel de twee ijzerdraden in elkaar tot een steviger draad. Meet niet te strak, want er komen nog steeltjes tussen. Omwikkel daarna de hele ijzerdraad in met bloemistentape. Knip de bloemen: zorg dat de bloemensteeltjes een lengte hebben van 1 cm. Met de smalle ijzerdraadjes maak je de steeltjes langer zodat je ze in de krans kunt draaien. Je maakt een lusje met het ijzerdraadje, waarbij een kant net zo lang is als het steeltje en de andere kant langer. Knijp dit een beetje vast en draai vervolgens het lange stuk draad om het steeltje, zodat het stevig om het steeltje zit en je deze niet makkelijk los kunt trekken. Vervolgens draai je ze in je krans. Wissel wat grotere bloemen af met kleinere en af en toe een beetje groen blad ertussen is ook leuk!
TIP
Houd rekening met de houdbaarheid van de bloemen. Duurt het nog even voor je de krans gaat gebruiken maar heb je hem al af? Leg hem dan in de koelkast, dan blijft hij langer goed!
Ballonnenboog
Dit heb je nodig:
- Touw
- Ballonnen
- Ballonnenpomp
- Metalenbuis (buigbaar)
- Parasolvoet
Zo maak je het:
Zorg voor een flinke hoeveelheid ballonnen. Het aantal hangt volledig af van de grootte van de boog. Voor de boog op de foto gebruikten we ongeveer 120 ballonnen. Blaas de ballonnen op met een ballonnenpomp, dat scheelt je een hoop werk en vooral veel lucht! Nadat de ballonnen allemaal zijn opgeblazen, verbind je de ballonnen zo strak mogelijk aan het touw, zodat je een lange sliert ballonnen krijgt. De sliert bevestig je aan de stang, zodat de ballonnen mooi vallen. Voor extra gezelligheid kan je wat groene bladeren toevoegen. Om de boog staande te houden kun je gebruik maken van een parasolvoet, maar andere objecten zijn ook mogelijk, als het maar stabiliteit geeft. Geen stang beschikbaar? Met spijkertjes in de muur kun je de sliert ballonnen ook bevestigen.
IJsblokjes
Verwerk mooie (eetbare) bloemen in ijsblokjes. Staat een stuk gezelliger dan kale klontjes! Pas wel op dat de bloemen niet giftig zijn. Vaak zijn boeketbloemen bespoten en dus niet geschikt.
Nu nog een traktatie?
Maak deze heerlijke red velvet cake.
Meest gelezen
- Zó voorkom je mentale klachten: de mentale schijf van vijf
Wil je weten
Zó voorkom je mentale klachten: de mentale schijf van vijf
- Twee jaar na de aanval van Hamas: Terug naar de kibboets Kfar Aza’
Terug naar Kfar Aza, 15 en 22 oktober, 23.15 uur, NPO 2
Twee jaar na de aanval van Hamas: Terug naar de kibboets Kfar Aza’
- Geen felle debatten maar échte gesprekken in ‘Een buitengewoon gesprek’
Wil je zien
Geen felle debatten maar échte gesprekken in ‘Een buitengewoon gesprek’
Lees ook
- De ochtend van ’75: Getuigen blikken terug op desastreuze gasexplosie
Vijftig jaar na de klap bij DSM
De ochtend van ’75: Getuigen blikken terug op desastreuze gasexplosie
- Leven met en zonder flakka: het verhaal van Lennart en zijn moeder Nelleke
Tygo in de flakka
Leven met en zonder flakka: het verhaal van Lennart en zijn moeder Nelleke
- Jojanneke schreef een boek over het Utrechtse studentencorps: ‘Zwijgen werkt niet’
Wil je lezen
Jojanneke schreef een boek over het Utrechtse studentencorps: ‘Zwijgen werkt niet’
Schrijf je hier in voor de Eva-nieuwsbrief
Eva is het magazine voor vrouwen van de EO. In de Eva nieuwsbrief ontvang je wekelijks een selectie van de mooiste artikelen: levensverhalen, artikelen over mentale weerbaarheid, gezondheid en liefde & relaties.
Lees onze privacyverklaring.