
Presentator David Boogerd wint Spaanprijs voor rol in 'De Ongelooflijke Podcast'
9 april 2025 · 21:20| Leestijd:2 min
Update: 10 april 2025 · 18:03
EO-presentator David Boogerd mag zich winnaar van de Spaanprijs 2025 noemen. Deze prijs wordt om het jaar uitgereikt aan "iemand die op opmerkelijke wijze een artistieke of publicitaire bijdrage aan het bijbelse, geestelijke of kerkelijke leven in Nederland heeft geleverd". De prijs werd uitgereikt tijdens ‘De Ongelooflijke Podcast-live’ in theater de Reehorst in Ede.
De jury - bestaande uit Frank Bosman, Ruth Peetoom en David Knigge - koos unaniem en vol enthousiasme voor Boogerd. "David Boogerd agendeert existentiële vragen die hij verkent met gasten met heel diverse achtergronden", lichten de juryleden toe. "In de meer dan 200 afleveringen van De Ongelofelijke Podcast die inmiddels zijn gemaakt, heeft hij bijvoorbeeld Bas Heijne, Stine Jensen, Rutger Bregman, Ben Tiggelaar, Typhoon, Maxim Februari en Geert Mak geïnterviewd. Met vaste gasten Stefan Paas en Beatrice de Graaf put hij daarbij uit de schat van de christelijke traditie, waarbij hij ruimte laat aan de luisteraar om zich hiertoe te verhouden."
Ongelooflijke tijden
David is trots op de prijs, die hij opdraagt aan het team: "Ik ben vereerd met deze prijs, maar ik draag hem vooral ook op aan het team achter De Ongelooflijke die achter de schermen hard werken om dit te kunnen maken: Michiel, Christijn, Joanne, Mariska, Gerjo, Nicolette, Willem, Ruben en Jan-Pieter. Zonder hen gaat het niet, en al helemaal niet zonder al die Ongelooflijke luisteraars die ons steunen. Dank voor jullie mooie berichten, dat raakt me diep. Op naar nog meer Ongelooflijke tijden!"
Praat mee Laat een felicitatie achter voor David:
Gratis inloggen
Super dat je jouw perspectief wil delen! Log in om je reactie te plaatsen.
- Doorgaan met email
- Doorgaan met NPO-account Nog geen account? Registreren gaat op dezelfde manier als inloggen.
Door in te loggen bevestig je dat je de Algemene Voorwaarden en Privacyverklaring van de EO hebt gelezen en begrepen.
Hulp nodig?
Check de veelgestelde vragen.
Eerdere winnaars
Het is voor het eerst dat een EO-presentator deze prijs wint. Eerdere prijswinnaars waren onder meer Leo Fijen, Jacobine Geel en Thomas Erdbrink.
Luister óf kijk naar De Ongelooflijke Podcast
Ken jij De Ongelooflijke Podcast al? Luister elke week naar een nieuw gesprek via jouw favoriete podcastapp óf kijk de afleveringen via het YouTubekanaal.
Meest gelezen
- ‘Rail Away’ stopt, maar eerst start nog een nieuw seizoen mét jubileumaflevering
Kijktip & interview
‘Rail Away’ stopt, maar eerst start nog een nieuw seizoen mét jubileumaflevering
- Liefde op de EO-Jongerendag van 1977 – en nu nog steeds bij elkaar: ‘Het begon op de tribune'
Interview
Liefde op de EO-Jongerendag van 1977 – en nu nog steeds bij elkaar: ‘Het begon op de tribune'
- EO moet bezuinigen op programmering en organisatiekosten
EO moet bezuinigen op programmering en organisatiekosten
Lees ook
- Van gevangen naar gelovig: het ongelofelijke verhaal van Max
Kijktip
Van gevangen naar gelovig: het ongelofelijke verhaal van Max
- In de geest van Prediker: 'Train Dreams' over tijd, verlies en wat in het leven werkelijk blijft
Kijktip
In de geest van Prediker: 'Train Dreams' over tijd, verlies en wat in het leven werkelijk blijft
- Tijs van den Brink sluit dertien jaar ‘Adieu God’ af. 'Heeft Nederland echt afscheid van God genomen?'
Kijktip
Tijs van den Brink sluit dertien jaar ‘Adieu God’ af. 'Heeft Nederland echt afscheid van God genomen?'






