
Recept: Baba Ganoush
3 september 2021 · 13:40| Leestijd:2 min
Update: 14 november 2024 · 15:24
In de nieuwe Jodcast bespreken Esther Porcelijn en Esther Erwteman het bekende gerecht Baba Ganoush. Esther Erwteman gebruikt hierbij haar eigen kookboek Nosh
Ingrediënten
aubergines - 3 grote
knoflook - 1 teen
tahini - 75 ml
citroen - sap
fijngehakte peterselie - 40 gram
granaatappelpitjes
olijfolie
Maldon-zout
Bereidingswijze
Blaker de aubergines. Pers tijdens het blakeren de knoflook en meng deze met tahini en citroensap tot een mooi romig geheel. Je zult merken dat de tahini eerst gaat schiften, maar blijf goed roeren, dan komt het goed. Blijft het citroen-tahinimengsel toch te dik en wordt hij niet romig, voeg dan een scheutje water toe.
Nu heb je twee mogelijkheden
- Optie 1: serveer als voorgerecht of hoofdgerecht. Leg per persoon een gepelde aubergine op een bord, maak met een vork wat platter. Doe het tahini-citroenmengsel erop, dan een deel van de peterselie en de granaatappelpitjes en tot slot de olijfolie en het Maldon-zout.
- Optie 2 is een salade. Maak de aubergine fijn met twee messen en meng dan het tahini- citroenmengsel, een deel van de peterselie, een beetje olijfolie en het Maldon-zout erdoorhee
- Garneer elke optie met nog wat peterselie, granaatappelpitjes en olijfolie. Voeg eventueel nog wat geroosterde en gevijzelde komijnzaadjes toe.
Hier vind je de aflevering waarin Esther & Esther dit recept maken en bespreken.
Meest gelezen
- ‘Rail Away’ stopt, maar eerst start nog een nieuw seizoen mét jubileumaflevering
Kijktip & interview
‘Rail Away’ stopt, maar eerst start nog een nieuw seizoen mét jubileumaflevering
- Mariska trouwde met een wildvreemde: ‘Het voelde meteen vertrouwd’
Persoonlijk verhaal
Mariska trouwde met een wildvreemde: ‘Het voelde meteen vertrouwd’
- De eerste EO-Jongerendag van Elly Zuiderveld: 'Het voelde alsof we een wereld instapten die niet de onze was'
Interview
De eerste EO-Jongerendag van Elly Zuiderveld: 'Het voelde alsof we een wereld instapten die niet de onze was'
Lees ook
- Na jaren stilte is het hier weer Kerst: hoe een Utrechtse kerk nieuw leven kreeg ingeblazen
Reportage
Na jaren stilte is het hier weer Kerst: hoe een Utrechtse kerk nieuw leven kreeg ingeblazen
- Jorieke Eijlers kijkt uit naar kerst: 'Ben het liefst op een plek met kaarsjes, muziek én warme chocolademelk'
Visie op het weekend
Jorieke Eijlers kijkt uit naar kerst: 'Ben het liefst op een plek met kaarsjes, muziek én warme chocolademelk'






