
Theoloog des Vaderlands Samuel Lee in 'Andries'
'Ooit atheïst, nu bevlogen voorganger'; maandag, 23.50 uur, NPO 2
6 april 2020 · 16:50| Leestijd:2 min![]()
Update: 19 november 2024 · 16:15
Ooit was Samuel Lee atheïst, nu een bevlogen prediker. Tot zijn eigen verrassing werd hij eind vorig jaar gekozen tot Theoloog des Vaderlands. Vanavond is hij te gast in het interviewprogramma Andries (EO).
Andries Knevel ontvangt iedere maandagavond christelijke denkers, vernieuwers, markante figuren en inspirerende voorbeelden. In deze aflevering gaat Andries in gesprek met Samuel Lee. Als jongetje van 14 kwam Samuel met zijn ouders vanuit het Midden-Oosten naar Nederland.
Samuel Lee promoveerde hier in de theologie en geeft les aan de Vrije Universiteit, maar onder de mensen voelt hij zich het meest thuis. Sinds 1994 is hij voorganger van de Jesus Christ Foundation Church in Amsterdam, waar veel migranten komen.
Andries Knevel over 'Andries'
Beeld: Willem Jan de Bruin
Meest gelezen
- ‘Rail Away’ stopt, maar eerst start nog een nieuw seizoen mét jubileumaflevering
Kijktip & interview
‘Rail Away’ stopt, maar eerst start nog een nieuw seizoen mét jubileumaflevering
- Mariska trouwde met een wildvreemde: ‘Het voelde meteen vertrouwd’
Persoonlijk verhaal
Mariska trouwde met een wildvreemde: ‘Het voelde meteen vertrouwd’
- De eerste EO-Jongerendag van Elly Zuiderveld: 'Het voelde alsof we een wereld instapten die niet de onze was'
Interview
De eerste EO-Jongerendag van Elly Zuiderveld: 'Het voelde alsof we een wereld instapten die niet de onze was'
Lees ook
- Laatste column Martine: 'Waarom er moed nodig is om te kiezen voor bloei'
Column
Laatste column Martine: 'Waarom er moed nodig is om te kiezen voor bloei'
- Hoe het verhaal van de verlosser Mozes vooruitwijst naar dat van de verlosser Jezus
Visie op de Bijbel
Hoe het verhaal van de verlosser Mozes vooruitwijst naar dat van de verlosser Jezus
- Daniël filmde de kerstcampagne van EO Metterdaad in Afghanistan: ‘Zélden heb ik zo’n lastige klus gehad’
Interview
Daniël filmde de kerstcampagne van EO Metterdaad in Afghanistan: ‘Zélden heb ik zo’n lastige klus gehad’





