
Verhalen over hoop in nieuw seizoen 'Floortje blijft hier'
Ontmoetingen tijdens tweede coronagolf; vrijdag, 21.30 uur, NPO 2
27 november 2020 · 17:15| Leestijd:3 min![]()
Update: 15 november 2024 · 10:01
Vanavond start een nieuw seizoen van Floortje blijft hier (BNNVARA). Al sinds de vorige coronagolf is Floortje Dessing op zoek naar verhalen over veerkracht en zelfredzaamheid. Nu we in de tweede golf zitten, bezoekt Floortje vuurtorenbewoners Reid en Cornelie, zandkunstenaar Tim Hoekstra en woordkunstenaar Justin Samgar.
Floortje Dessing bezoekt mensen die gekozen hebben voor een leven waarin zelfredzaamheid, duurzaamheid en de natuur centraal staan. Zij laten zien dat je ook in Nederland heel authentiek kunt leven. Ook spreekt de presentator in Floortje blijft hier mensen die zich op een andere manier inzetten om Nederland in de toekomst een stukje mooier te maken. Wat kunnen we leren van deze veerkrachtige mensen?
Wonen in de vuurtoren van Workum
In aflevering 1 gaat Floortje op bezoek bij Reid en Cornelie. Al meer dan vijftig jaar wonen zij geheel zelfvoorzienend in de vuurtoren van het Friese Workum. Groente, fruit, vlees, aardappelen, honing en wol: alles wat ze nodig hebben, vinden ze in hun eigen tuin. Hun huis is als een museum waar de tijd heeft stilgestaan: ze hebben slechts één oud stopcontact en er is zelfs een bedstee.
Op het strand van Zandvoort spreekt Floortje Dessing met kunstenaar Tim Hoekstra. Met slechts een hark en een touwtje maakt hij de mooiste kunstwerken die je vooral vanuit de lucht goed kunt zien. Hij begint als het eb is en kort voor de zee zijn werk weer wegspoelt, is hij klaar. Voor Tim geen probleem: "De natuur bepaalt, het is juist heerlijk om je daaraan over te geven," zegt hij in de eerste aflevering van Floortje blijft hier. Tot slot spreekt Floortje met woordkunstenaar Justin Samgar. Met zijn gedicht geeft hij een bespiegeling van de tijd waarin we nu leven.
Floortje Dessing over 'Floortje blijft hier'
Vanaf 27 november, iedere vrijdag, 21.30 uur, NPO 1
Beeld: Kokomo Media/BNNVARA
'Floortje blijft hier' terugkijken?
Meest gelezen
- Zo werk je aan een gezonde, sterke en liefdevolle relatie – 8 tips van relatietherapeut Cocky Drost
Wil je weten
Zo werk je aan een gezonde, sterke en liefdevolle relatie – 8 tips van relatietherapeut Cocky Drost
- Liefde op de EO-Jongerendag van 1977 – en nu nog steeds bij elkaar: ‘Het begon op de tribune'
Interview
Liefde op de EO-Jongerendag van 1977 – en nu nog steeds bij elkaar: ‘Het begon op de tribune'
- EO moet bezuinigen op programmering en organisatiekosten
EO moet bezuinigen op programmering en organisatiekosten
Lees ook
- Jurjen ten Brinke: We mogen leven in de zekerheid dat God ons vasthoudt
De Bijbel Open
Jurjen ten Brinke: We mogen leven in de zekerheid dat God ons vasthoudt
- In Bijbelboek Jesaja rebelleert het volk tegen God - welke parallellen zie je nu met de wereld?
Visie op de Bijbel
In Bijbelboek Jesaja rebelleert het volk tegen God - welke parallellen zie je nu met de wereld?
- Kefah en de Wijzen: ‘Hoop is een werkwoord met opgestroopte mouwen’ – vier vrouwen over veerkracht
Kijktip
Kefah en de Wijzen: ‘Hoop is een werkwoord met opgestroopte mouwen’ – vier vrouwen over veerkracht





