
Pasen uitgelegd in één minuut
Wat vieren christenen eigenlijk met Pasen?
15 april 2025 · 09:21| Leestijd:1 min![]()
Update: 16 april 2025 · 14:16
Wat vieren we eigenlijk met Pasen? In onderstaande animatie leggen we in één minuut uit wat christenen gedenken op Goede Vrijdag en wat we vieren met Pasen op paaszondag. Veel kijkplezier!
Om Pasen te begrijpen, moeten we naar onszelf kijken. We maken een puinhoop van deze wereld. Als het erop aankomt, kiezen mensen voor zichzelf. God heeft een beter plan: Hij wil dat mensen gelukkig zijn en voor elkaar zorgen. Om te laten zien hoe je dat doet, stuurde God Zijn zoon Jezus naar de aarde.
Wat gebeurde er met Pasen: bekijk deze animatie-video
De weergave van deze video vereist jouw toestemming voor social media cookies.
- Test jouw kennis
Weet jij alles van Pasen? Doe de quiz !
Waarom noemen we Goede Vrijdag 'goed'? En wat betekent het woord 'Pasen' eigenlijk? Test jouw kennis aan de hand van 7 vragen. Doe nu mee!
Meest gelezen
- Zo werk je aan een gezonde, sterke en liefdevolle relatie – 8 tips van relatietherapeut Cocky Drost
Wil je weten
Zo werk je aan een gezonde, sterke en liefdevolle relatie – 8 tips van relatietherapeut Cocky Drost
- Liefde op de EO-Jongerendag van 1977 – en nu nog steeds bij elkaar: ‘Het begon op de tribune'
Interview
Liefde op de EO-Jongerendag van 1977 – en nu nog steeds bij elkaar: ‘Het begon op de tribune'
- EO moet bezuinigen op programmering en organisatiekosten
EO moet bezuinigen op programmering en organisatiekosten
Lees ook
- In Bijbelboek Jesaja rebelleert het volk tegen God - welke parallellen zie je nu met de wereld?
Visie op de Bijbel
In Bijbelboek Jesaja rebelleert het volk tegen God - welke parallellen zie je nu met de wereld?
- Kefah en de Wijzen: ‘Hoop is een werkwoord met opgestroopte mouwen’ – vier vrouwen over veerkracht
Kijktip
Kefah en de Wijzen: ‘Hoop is een werkwoord met opgestroopte mouwen’ – vier vrouwen over veerkracht
- De eerste EO-Jongerendag van Elly Zuiderveld: 'Het voelde alsof we een wereld instapten die niet de onze was'
Interview
De eerste EO-Jongerendag van Elly Zuiderveld: 'Het voelde alsof we een wereld instapten die niet de onze was'






