Verhalen
- PostNL verhoogt weer postzegelprijs: grootste stap sinds 2014
PostNL verhoogt weer postzegelprijs: grootste stap sinds 2014
- Huiselijk geweld bij scheiding telt nauwelijks mee voor de rechter: hoe kan dat?
Huiselijk geweld bij scheiding telt nauwelijks mee voor de rechter: hoe kan dat?
- Terug van weggeweest: hoe verdwenen dieren weer opduiken in Nederland
Terug van weggeweest: hoe verdwenen dieren weer opduiken in Nederland
- De mammoet, dodo en Tasmaanse tijger: komen ze terug?
De mammoet, dodo en Tasmaanse tijger: komen ze terug?
Laatste afleveringen
Eddy van Hijum (NSC) over de asielwet (4 juli 2025)
Eddy van Hijum – minister en NSC-lijsttrekker spreekt in Dit is de Dag over de aangenomen asielwetten, de twijfels van NSC, de toezegging van minister Van Weel om nog advies in te winnen bij de Raad van State, en de gevolgen voor de behandeling in de Eerste Kamer.
4 juli 2025·15 minIs Poetin nog te stoppen? (4 juli 2025)
Is Poetin nog te stoppen? Hij sprak een uur met president Trump, maar dat leverde niets op. En intussen gebruikt Rusland steeds zwaardere chemische wapens. We bespreken het met: * Laurien Crump, expert internationale betrekkingen bij het Centrum Parlementaire Geschiedenis * Defensiespecialist Peter Wijninga
4 juli 2025·10 minOok jij hebt te veel PFAS in je bloed: tijd om het te verbieden? (3 juli 2025)
Bijna iedereen in Nederland heeft te veel PFAS in zijn bloed, zegt het RIVM na groot onderzoek. Het is een verzamelnaam voor chemische verbindingen en zit in van alles: van regenjassen tot kippeneieren en van brandweerschuim tot anti-aanbakpannen. PFAS is slecht voor je. Zo tast het je immuunsysteem aan en sommige soorten zijn bij langdurige blootstelling kankerverwekkend. Wordt het niet gewoon tijd om PFAS te verbieden? Dat vraagt presentator Tijs van den Brink aan: * Tanja de Jong, wethouder in Dordrecht * Rosienna Steensma van de VNCI * Kim van Heijst, die PFAS-vrij probeert te leven 🟣 Lees ook: Is ons kraanwater wel veilig? 'We gaan er niet zuinig mee om' (https://dit.eo.nl/artikel/flessenwater-kraanwater-drinkwater-poepbacterie-veilig-slecht-ecoli) 📱Iets toevoegen? De redactie tippen? WhatsApp ons! (https://api.whatsapp.com/send/?phone=31645923535&text=DIT%20AAN%20g) Het beste van DIT in je mailbox: 📩 Nieuwsbrief (https://dit.eo.nl/nieuwsbrief)
3 juli 2025·13 minMoet illegaal verblijf in Nederland strafbaar worden? (3 juli 2025)
In Den Haag is donderdag alle aandacht gericht op de asielwetten, waar in de avond over gestemd wordt. De centrale vraag: moet illegaal verblijf in Nederland strafbaar worden? Helpt een celstraf tot zes maanden om mensen sneller uit te zetten? Dat vraagt presentator Tijs van den Brink aan: * Hero Brinkman, oud-Kamerlid voor de PVV. Hij denkt van wel. * Mieke Kox, universitair docent criminologie aan de Erasmus Universiteit, denkt juist van niet. 🟣 Lees ook: Uitgeprocedeerde asielzoekers meteen de EU uit, naar een 'terugkeerhub': goed idee? (https://dit.eo.nl/artikel/asielzoekers-uitzetten-migratie-terugkeerhub-brunner) 📱Iets toevoegen? De redactie tippen? WhatsApp ons! (https://api.whatsapp.com/send/?phone=31645923535&text=DIT%20AAN%20g) Het beste van DIT in je mailbox: 📩 Nieuwsbrief (https://dit.eo.nl/nieuwsbrief)
3 juli 2025·14 min40 graden op de thermometer, nul voorbereiding? (2 juli 2025)
Nederland kreunt onder de eerste officiële hittegolf in drie jaar. En volgens experts blijft het daar niet bij: extreem hete zomers worden de norm. Maar zijn we daar wel klaar voor? Drie deskundigen pitchen vanavond hun oplossing tegen de hitte. Presentator Margje Fikse spreekt met: * Ernst Brokmeijer, Reddingsbrigade Nederland * Jelmer Dam, Brandweer * Lisanne Corpel, expert hittebestendige bouw 📱Iets toevoegen? De redactie tippen? WhatsApp ons (https://api.whatsapp.com/send/?phone=31645923535&text=DIT%20AAN)! Het beste van DIT in je mailbox: ✉️ Nieuwsbrief (https://dit.eo.nl/nieuwsbrief)
2 juli 2025·13 min