'NieuwLicht' onderzoekt impact geweld tegen politie
18 februari 2020 · 13:15
Update: 15 november 2024 · 08:45
Dwight van van de Vijver onderzoekt in NieuwLicht (EO) hoe groot de gevolgen van geweld tegen de politie zijn. In de uitzending vertellen agenten Gert-Jan de Jonge en Bente Vreeman hun verhaal. Wat doet dit met Dwight, die zelf ook bij de politie werkt?
Beide agenten zijn door toedoen van geweld langdurig uitgeschakeld. Gert-Jan is de agent die dit najaar ongewild bekend werd toen hij van achteren werd neergeslagen door een bruiloftsgast in Rotterdam. Hij heeft gekozen gebruik te maken van zijn spreekrecht in de strafzaak van de trouwstoetmepper: “Die klap heeft niet alleen gevolgen voor mijn gezondheid."
Agente bijna gewurgd in Amersfoort
"Ook bij mijn collega’s en in mijn gezin dreunt die klap na," vertelt Gert-Jan aan presentator Dwight van van de Vijver. "Dat wil ik de dader duidelijk maken”. Ook hondengeleidster Bente Vreeman vertelt haar verhaal in NieuwLicht. Twee jaar geleden werd ze bijna gewurgd in Amersfoort.
(Tekst loopt door onder de foto.)
Pas toen collega's met een stroomstootwapen dreigden, liet haar belager haar los, en kon ze eindelijk weer ademen. Ze werd met een zware hersenschudding naar het ziekenhuis gebracht, waar artsen haar ook moesten behandelen aan een fikse hoofdwond. Bente vertelt aan Dwight dat ze nog steeds bezig is met revalideren. Na twee jaar heeft ze haar werk nog steeds niet kunnen hervatten.
'NieuwLicht' over geweld tegen politie
Dinsdag 18 februari, 22.40 uur, NPO 2
Kijk 'NieuwLicht' hier terug
Meest gelezen
- Vincenza La Porta is de nieuwe directeur-uitgever van het Nederlands Dagblad: ‘Ik voel mij bevoorrecht’
Vincenza La Porta is de nieuwe directeur-uitgever van het Nederlands Dagblad: ‘Ik voel mij bevoorrecht’
- Mama Mirjam: ‘Ik wens dat we vriendjes blijven!’
Column
Mama Mirjam: ‘Ik wens dat we vriendjes blijven!’
- Paul is er een van een vierling, maar: ‘Ik hoefde niet te vechten voor mijn eigen identiteit’
Persoonlijk verhaal
Paul is er een van een vierling, maar: ‘Ik hoefde niet te vechten voor mijn eigen identiteit’
Lees ook
- Het hart van Wilma Veen stopte er meerdere keren mee
‘Na zo veel hartstilstanden is mijn leven een groter wonder dan ooit’
Het hart van Wilma Veen stopte er meerdere keren mee
- Wandelen door de geschiedenis? Christine werkte mee aan een bijzonder project
Wandelen door de geschiedenis? Christine werkte mee aan een bijzonder project
- Lizette (38) is reisblogger: ‘Ik zie mezelf reizen tot ik erbij neerval’
Persoonlijk verhaal
Lizette (38) is reisblogger: ‘Ik zie mezelf reizen tot ik erbij neerval’
Schrijf je hier in voor de Visie-nieuwsbrief
Als christelijke gids willen we je helpen om te leven met God. We brengen je persoonlijke verhalen, verdiepende thema’s, christelijk nieuws en mediatips. In onze wekelijkse nieuwsbrief willen we je inspireren om hoopvol te leven en te geloven.
Lees onze privacyverklaring.