
Hoe ontspant de liedschrijver?
Leestijd: 3 min![]()
Christian Verwoerd (35) is als zanger ook in de weekenden razend druk. Hoe komt hij naast zijn optredens, het schrijven van liedjes en het produceren van nieuwe muziek tot rust?
“Wij houden er als gezin altijd wel van om er lekker op uit te gaan, bijvoorbeeld naar het strand, het bos of een stadje. Maar voor mij als muzikant zijn de weekenden vaak juist druk met optredens, dus we pakken doordeweeks ook momenten om te ontspannen.”
“Ik vier de sabbat, wat betekent dat de zaterdag mijn rustdag is. Op zondagochtend zitten we dus niet in de kerk. Een ideale zondagochtend bestaat wat mij betreft uit niet te veel verplichtingen, sporten of wat met de kinderen doen.”
“De meeste zaterdagavonden zijn gevuld met activiteiten waarbij ik muziek maak. Dus eigenlijk ben ik er dan altijd op uit.”
Ik kijk eigenlijk nooit series
“Ik moet eerlijk zeggen dat ik eigenlijk nooit series kijk. Ik vond vroeger Prison Break supergoed, maar dan heb ik het over meer dan vijftien jaar geleden, denk ik, haha!”
“De levensbeschrijving van Keith Green, No compromise, heeft veel indruk op me gemaakt. Zijn enorme drive om volledig toegewijd God te dienen en hoe dat vorm kreeg in zijn leven is heel inspirerend voor mij als christelijke zanger en muzikant.”
“Christelijke muziek! Een gedeelte van mijn muziek is daarom lofprijs- en aanbiddingsmuziek. Zo probeer ik de Bijbelse boodschap, die naar mijn overtuiging de allerbeste boodschap is, te vertolken.”

Hoe Don Ceder ontspant: 'Ik heb het kijken van series afgezworen'
“Als er in een restaurant tournedos met rodewijnsaus op de kaart staat, zal ik altijd dat gerecht kiezen.”
“Het valt niet helemaal onder ‘gebouw’, maar ik vind de oude stad van Jeruzalem fascinerend. De overblijfselen van de tempel bijvoorbeeld, en hoe die vandaag nog zo veel te vertellen hebben over verleden en toekomst, daar kan geen gebouw in de wereld tegenop.”
“Op mijn vrouw Liza en onze vier kinderen. Hoe zij alle ballen thuis in de lucht houdt als ik druk ben met de muziek, is echt geweldig. En onze kinderen: die zijn natuurlijk de leukste van de wereld… meestal dan.”
“Ik ben totaal geen podiumbeest, dus in een afgeladen Ziggo Dome zou ik met veel te veel spanning staan. Maar ik vind het geweldig als de hele zaal met de handen in de lucht staat om God te prijzen. Dus ik zou voor het laatste kiezen.”
Tekst: Willemijn Bakker

Kom op 5 juni naar het grootste worshipconcert van Nederland
Ontdek meer