
Anita Witzier: 'De dood is het enige dat ons allemaal te wachten staat'
'De Kist', maandag 31 januari, 23.15 uur, NPO 2
31 januari 2022 · 16:11| Leestijd:1 min
Update: 14 juli 2022 · 08:28
Voor presentatrice Anita Witzier was de dood in haar jeugd iets heel normaals: ze groeide op als dochter van een uitvaartondernemer.
In haar jonge jaren kluste ze bij op de begraafplaats. Ze schilderde er paaltjes. “Ik begrijp niet dat praten over de dood zo'n taboe is in Nederland. Het is het enige dat ons allemaal te wachten staat."
Aan een mooie uitvaart hecht ze veel belang. Bij haar moeder draaide de begrafenis alleen om de kerk; de dominee noemde haar moeders naam zelfs niet. Het maakte Anita kwaad. De uitvaart van haar vader organiseerde ze daarom zelf, in zijn geest en zoals zij het troostrijk vond. Met een paardenkoets en zijn favoriete hapjes in zijn stamcafé.
Tot haar grote geluk was ze er beide keren bij, op de momenten dat haar ouders overleden. Hoe verdrietig ook, die momenten horen bij de mooiste van haar leven.
Meest gelezen
- Mama Mirjam: ‘“Waarom zit Livia eigenlijk niet in groep 3? Ze is toch al zeven?”’
Column
Mama Mirjam: ‘“Waarom zit Livia eigenlijk niet in groep 3? Ze is toch al zeven?”’
- Zanger en voormalig EO-radiomaker Wim Pols overleden
'Thuis bij zijn hemelse Vader'
Zanger en voormalig EO-radiomaker Wim Pols overleden
- Column Kefah: "Ben ik nu een slechte interviewer?"
Column Kefah: "Ben ik nu een slechte interviewer?"
Lees ook
- Rob Jetten: ‘Het zou mooi zijn als we iedereen zouden prijzen voor de liefde die ze hebben’
Wil je lezen
Rob Jetten: ‘Het zou mooi zijn als we iedereen zouden prijzen voor de liefde die ze hebben’
- Elbert als huwelijksmakelaar: "Ik kam m'n netwerk uit, maar leuke christelijke mannen zijn onvindbaar"
Column Elbert Smelt
Elbert als huwelijksmakelaar: "Ik kam m'n netwerk uit, maar leuke christelijke mannen zijn onvindbaar"
- Twee prijzen voor EO bij Dutch Podcast Awards met ‘De Ongelooflijke’ en ‘Parnassia’
Nieuws
Twee prijzen voor EO bij Dutch Podcast Awards met ‘De Ongelooflijke’ en ‘Parnassia’
Schrijf je hier in voor de Visie-nieuwsbrief
Als christelijke gids willen we je helpen om te leven met God. We brengen je persoonlijke verhalen, verdiepende thema’s, christelijk nieuws en mediatips. In onze wekelijkse nieuwsbrief willen we je inspireren om hoopvol te leven en te geloven.
Lees onze privacyverklaring.








