Ga naar submenu Ga naar zoekveld

Annemieke groeide op in de christelijke bubbel

‘De anderen waren zielig of zondig of allebei’

In Annemiekes jeugd was het leven overzichtelijk: je had gelovigen en goddelozen. Op dat leven in die christelijke bubbel kijkt ze nu met gemengde gevoelens terug…

Deel:

Ik ben vrij verzuild opgegroeid. We gingen op zondag naar de kerk en ook doordeweeks vond het sociale leven plaats rondom die kerk. Ik ging naar een school van onze ‘kleur’ en speelde alleen met christelijke kinderen. Ik dacht dat mensen die niet naar onze kerk gingen een beetje slecht waren. Of gewoon zielig en onwetend, dat kon ook. 

Ik dacht dat mensen die niet naar onze kerk gingen een beetje slecht waren

Eens per jaar was er de evangelisatie-actie. Dan zetten mijn moeder en andere volwassenen uit de kerk een grote tent op in een arme wijk van onze stad. De witte evangelisatietent stond op een grasveldje dat omringd was door torenflats. 

Toen ik tegen de dertig liep, deed ik eindelijk een echte stap buiten mijn bubbel.

Lees het hele artikel bij Lazarus.

--:--