‘Bij Greetje vond Juliana een luisterend oor’
31 januari 2009 · 12:12
Update: 19 november 2024 · 14:35
“Je houdt niet van mij!” roept koningin Juliana tegen haar man, prins Bernhard. Deze oprechte, maar pijnlijke ontboezeming raakt hoofdrolspeelster Marieke de Kleine het meest in de dramaserie ‘Juliana’ deel twee. Daarin schittert zij vanaf maandag opnieuw als koningin Juliana.
Gemiddeld keken meer dan één miljoen mensen eind 2006 naar de EO-dramaserie Juliana. In deel twee, over de periode 1940-1958, komen heel aangrijpende momenten uit het leven van Juliana naar voren. Natasja Visser, dramaredacteur bij de EO noemt enkele voorbeelden: “Denk aan de gedwongen vlucht van Juliana uit Nederland, de ballingschap in Canada, de geboorte van haar kinderen en haar kordate optreden gedurende de Watersnoodramp van 1953. Gaat het over de meer controversiële thema’s, zoals haar vriendschap met Greet Hofmans en de huwelijksproblemen met prins Bernhard, dan slaan wij een integere en respectvolle toon aan. Met deze vier uitzendingen heb je een uniek gedramatiseerd document in handen, dat je als kijker persoonlijk weet te raken.”
Meest gelezen
- Nieuw seizoen Meer dan verwacht: ‘Zeker moeders kunnen soms best scherp zijn naar elkaar’
Nieuw seizoen Meer dan verwacht: ‘Zeker moeders kunnen soms best scherp zijn naar elkaar’
- Drielingouders Mieke en Nick: ‘Het is niet alleen leuk en schattig, maar ook heel intens’
Persoonlijk verhaal
Drielingouders Mieke en Nick: ‘Het is niet alleen leuk en schattig, maar ook heel intens’
- Hanna Verboom: ‘Iedereen heeft ups en downs. Bij mij kunnen ze extremer zijn’
Persoonlijk verhaal
Hanna Verboom: ‘Iedereen heeft ups en downs. Bij mij kunnen ze extremer zijn’
Lees ook
- De Bijbel Open | Jurjen ten Brinke: Christus heeft ons vrijgekocht
Galaten 3:1-14
De Bijbel Open | Jurjen ten Brinke: Christus heeft ons vrijgekocht
- Podcast Wallet & Van Weezel keert terug met twee afleveringen over Israël en Iran
Podcast Wallet & Van Weezel keert terug met twee afleveringen over Israël en Iran
- Dit is het ideale weekend van Matthijs Vlaardingerbroek
‘Midden in de natuur ben ik zeer gelukkig’
Dit is het ideale weekend van Matthijs Vlaardingerbroek
Schrijf je hier in voor de EO-nieuwsbrief
Wil je op de hoogte blijven waar de EO mee bezig is? Meld je aan voor de EO nieuwsbrief vol inspirerende verhalen, de nieuwste programma's en waardevolle verdieping. EO. Als je gelooft.
Lees onze privacyverklaring.