
Column van een pleegmoeder: ‘Als ik aan de toekomst denk, vind ik het soms spannend’
7 april 2022 · 11:33| Leestijd:3 min
Update: 15 november 2024 · 10:48
Amy* (42) is moeder van zes kinderen; drie biologische kinderen en drie pleegkinderen. Ze schrijft regelmatig over haar gewoon bijzondere gezin.
“Wat wil jij later worden?” De twee grote blauwe ogen van pleegdochter Faya kijken me aan. Wat ik later worden wil? Haar vraag verrast me. Mijn later is nu. Ik ben pleegmama en dat is wat ik ben geworden. Ik zou niets anders willen zijn.
Spannend
De toekomst; als ik eraan denk, vind ik het soms spannend. Er gebeurt zoveel in het leven van deze kinderen. Veel krijgen ze nu niet mee. Daar zijn ze nog te jong voor en daar ben ik blij om. Bijvoorbeeld bezoekregelingen die worden afgezegd, daar krijgen ze meestal niets van mee. Ik breng ze pas van bezoekjes op de hoogte op de dag zelf, als ik echt zeker weet dat de ouders komen. Zo zijn er nog meer ‘trucjes’ waardoor ze niet alle nare situaties meekrijgen.
De toekomst. Er bekruipt me een naar gevoel. Hoe zou het gaan met pleegdochter Faya? Zal ze straks goed om kunnen gaan met haar verslaafde vader. Hoe zou het gaan met pleegzoon Finn en zijn moeder? Zijn moeder die totaal geen rekening houdt met wat hij wil, voelt of denkt. Hoe zou het gaan met pleegdochter Demi? Zou ze in de toekomst weer contact met haar vader kunnen hebben?
Welk levenspad
Je hoort veel verhalen over pleegkinderen die weglopen naar biologische ouders als ze 16 zijn. Pleegkinderen die dan vervolgens hetzelfde levenspad gaan bewandelen als de ouders. Pleegouders staan erbij en kijken ernaar. Ik stop mijn gedachten. Hier word ik niet blij van, van dat piekeren over de toekomst.
Hij weet het
God weet hoe het gaat lopen en wat de toekomst gaat brengen voor deze kinderen. Hij heeft daar een rol voor mij in weggelegd en dat ga ik doen. Gewoon dag voor dag. Met vertrouwen en niet met gepieker.
“Oma dat wil later wel worden,” antwoord ik Faya.
Ze kijkt me aan en antwoordt: “Dan word ik brandweervrouw, want die redden oma’s.” Ik leg de namen van mijn kinderen in Uw handen. Vandaag en in de toekomst.
* In verband met de privacy van de pleegkinderen is Amy een gefingeerde naam. Op de afbeelding staat niet haar dochter, het beeld komt van Unsplash.com.
Meest gelezen
- Zo werk je aan een gezonde, sterke en liefdevolle relatie – 8 tips van relatietherapeut Cocky Drost
Wil je weten
Zo werk je aan een gezonde, sterke en liefdevolle relatie – 8 tips van relatietherapeut Cocky Drost
- Liefde op de EO-Jongerendag van 1977 – en nu nog steeds bij elkaar: ‘Het begon op de tribune'
Interview
Liefde op de EO-Jongerendag van 1977 – en nu nog steeds bij elkaar: ‘Het begon op de tribune'
- EO moet bezuinigen op programmering en organisatiekosten
EO moet bezuinigen op programmering en organisatiekosten
Lees ook
- Elbert Smelt wil wel van leven ruilen met prinses Amalia: "Ik zie mezelf al gapen tijdens een saaie ceremonie"
Column
Elbert Smelt wil wel van leven ruilen met prinses Amalia: "Ik zie mezelf al gapen tijdens een saaie ceremonie"
- Olcay Gulsen: ‘Voor mij bestaat God, dat is voor mij genoeg’
Wil je zien
Olcay Gulsen: ‘Voor mij bestaat God, dat is voor mij genoeg’
- De eerste EO-Jongerendag van Elly Zuiderveld: 'Het voelde alsof we een wereld instapten die niet de onze was'
Interview
De eerste EO-Jongerendag van Elly Zuiderveld: 'Het voelde alsof we een wereld instapten die niet de onze was'







