
Zó kun je volgens C.S. Lewis leven met dreiging: drink een biertje
Dominee Baardmans vond een verrassend actuele essay
27 juli 2020 · 08:00| Leestijd:2 min
Update: 15 november 2024 · 10:00
Doodsbang waren veel mensen na de uitvinding van de atoombom. De Britse theoloog C.S. Lewis schreef daar 72 jaar geleden een essay over – en die is verrassend actueel als je het woord 'atoombom' door bijvoorbeeld 'coronavirus' vervangt.
"Het is van de zotte om met een zuur en lang gezicht de dag door te brengen, omdat er nu één extra kans op een vervroegde dood bestaat," vertaalt dominee Baardman C.S. Lewis. "Dit is het eerste dat we moeten doen: onszelf bij elkaar rapen. Als we ten onder gaan aan de atoombom, laat die bom ons aantreffen terwijl we zinvolle en menselijke dingen doen.
Laat hem komen als we bidden, werken, onderwijzen, lezen, muziek luisteren, de kinderen in bad doen, een potje tennissen, met vrienden praten en een biertje drinken. Niet schichtig ineengedoken als angstige schapen die nadenken over een atoombom. Die bom kan ons lichaam breken, maar hij hoeft nog niet onze geest te beheersen."
Meest gelezen
- Mama Mirjam: ‘“Waarom zit Livia eigenlijk niet in groep 3? Ze is toch al zeven?”’
Column
Mama Mirjam: ‘“Waarom zit Livia eigenlijk niet in groep 3? Ze is toch al zeven?”’
- Zanger en voormalig EO-radiomaker Wim Pols overleden
'Thuis bij zijn hemelse Vader'
Zanger en voormalig EO-radiomaker Wim Pols overleden
- Column Kefah: "Ben ik nu een slechte interviewer?"
Column Kefah: "Ben ik nu een slechte interviewer?"
Lees ook
- Wat maakt jou dankbaar? Deel het hieronder!
10.000 redenen voor dankbaarheid
Wat maakt jou dankbaar? Deel het hieronder!
- Tel je zegeningen: 10 liederen vol dankbaarheid
Voor Dankdag en elke nieuwe morgen
Tel je zegeningen: 10 liederen vol dankbaarheid
- Gert-Jan Segers volgt Tijs van den Brink op als columnist: ‘Het zijn grote schoenen om te vullen’
Interview
Gert-Jan Segers volgt Tijs van den Brink op als columnist: ‘Het zijn grote schoenen om te vullen’
Schrijf je hier in voor de Visie-nieuwsbrief
Als christelijke gids willen we je helpen om te leven met God. We brengen je persoonlijke verhalen, verdiepende thema’s, christelijk nieuws en mediatips. In onze wekelijkse nieuwsbrief willen we je inspireren om hoopvol te leven en te geloven.
Lees onze privacyverklaring.








