De ark van Noach | Het bijbelverhaal
12 juni 2025 · 13:27| Leestijd:3 min
Update: 21 juli 2025 · 14:01
In het eerste bijbelboek Genesis (hoofdstuk 6-9) staat het verhaal over Noach en de ark. De mensen doen zoveel slechte dingen, dat God er spijt van krijgt dat hij hen ooit heeft gemaakt. Alleen de man Noach is goed, en daarom wil God Noach, zijn familie en ook alle diersoorten redden. Hij vraagt Noach om een boot te bouwen, dit zijn wij de 'ark van Noach' gaan noemen.
Het is interessant dat God, de schepper van de wereld, de goede dingen wil redden uit een slechte wereld. De mooie dieren die hij maakte, de goede mensen - dankzij Gods opdracht aan Noach worden zij gered. Noach trek zich niets aan van de mensen die hem uitlachen, en hij blijft geduldig aan de ark bouwen. Hij blijft op God vertrouwen, ook als het in de ark lang duurt voordat ze weer aan land kunnen.
Een enorm schip!
Wat feitjes over de grootte van het schip: de ark van Noach was een drijvende woonboot met drie verdiepingen. De boot was 300 el lang, 50 el breed en 30 el hoog. Zeker voor die tijd was het een enorm gevaarte! In de ark was plaats voor acht mensen (Noach, zijn vrouw en hun drie zonen met hun vrouwen) en voorraad van alles wat eetbaar is. Daarnaast kwamen van alle reine dieren 7 paartjes en van alle onreine dieren 1 paartje in de boot plaatsnemen.
Symbolen: de vredesduif en de regenboog
De hele aarde wordt overstroomd door een enorme watervloed. Maar na bijna een jaar zakt het water en stuurt Noach een vogel uit. De tweede keer komt de vogel terug met een takje. Dit beeld, een duif met een takje, is symbool geworden voor verzoening en vrede. Als de duif weer wordt uitgestuurd en niet meer terug komt, kunnen alle arkbewoners weer aan land. Het eerste wat Noach vervolgens doet, is een dankoffer maken voor God. Hij dankt God voor zijn trouw. Dan laat God de regenboog aan de hemel verschijnen, met de belofte dat de aarde nooit meer op deze manier vernietigd zal worden. De regenboog is daarom symbool geworden van hoop en Gods trouw.
Meest gelezen
- Henri Bontenbal (CDA): ‘Lees Johannes 8 voordat je iemand cancelt'
Politiek & Privé
Henri Bontenbal (CDA): ‘Lees Johannes 8 voordat je iemand cancelt'
- Raven van Dorst in 'De Kist': ‘Ik vind de wereld geen fijne plek om te zijn’
'De Kist', donderdag 18 september, 20:30 uur, NPO 2
Raven van Dorst in 'De Kist': ‘Ik vind de wereld geen fijne plek om te zijn’
Lees ook
- De vrouwenstrijd: ‘Werken alsof je geen kinderen hebt, zorgen alsof je geen werk hebt’
Actueel
De vrouwenstrijd: ‘Werken alsof je geen kinderen hebt, zorgen alsof je geen werk hebt’
- Claire werd via Snapchat in de val gelokt: ‘Ik dacht alleen maar: ik wil hier weg’
Wil je zien
Claire werd via Snapchat in de val gelokt: ‘Ik dacht alleen maar: ik wil hier weg’
- Arnold (40) vond hoop na levensbedreigend auto-ongeluk
'Ik vestigde mijn hoop op het materiële'
Arnold (40) vond hoop na levensbedreigend auto-ongeluk
Schrijf je hier in voor de EO-nieuwsbrief
Wil je op de hoogte blijven waar de EO mee bezig is? Meld je aan voor de EO nieuwsbrief vol inspirerende verhalen, de nieuwste programma's en waardevolle verdieping. EO. Als je gelooft.
Lees onze privacyverklaring.