Dominee Baardmans over onzekerheid in het leven
10 augustus 2020 · 09:16
Update: 15 november 2024 · 08:23
Zekerheid en mooie resultaten vinden we lekker in het leven. Maar die zijn zo verdraaid weinig beschikbaar. Hoe kun je daar mee omgaan?
Ik weet niet precies waarom, maar als mensen hebben we altijd een gigantische hekel aan onzekerheid. Liever accepteren we soms valse zekerheid, in plaats van de waarheid die nou eenmaal wat onzekerheid met zich meebrengt. Dat zie je ook in Nehemia 9:18.
De Israëlieten maakten een beeld van een stier, en ze zeiden: ‘Dit is de god die jullie bevrijd heeft uit Egypte!’ Daarmee hebben ze u diep beledigd.
De mensen kiezen liever voor schijnzekerheid van een beeld waar ze geen bal aan hebben, dan voor de God die ze daadwerkelijk heeft bevrijd. Begrijpelijk, want een beeld is tastbaar. Als mens heb je nou eenmaal niet altijd zekerheid. Dan is het verleidelijk om af te wijken en genoegen te nemen met minder. Maar je doet jezelf daar geen plezier mee.
God blijft trouw
Hou vol ondanks de onzekerheid, ook als resultaten uitblijven. Er is zekerheid bij God, maar je moet ervoor geloven. Ondanks dat het vereren van de stier beledigend was voor God, bleef Hij het volk toch trouw. Gaf hij een nieuwe kans. Dat geldt ook voor jou en voor mij. Hebben we toch nog zekerheid.
Meest gelezen
- 'Jaren later stond ik oog in oog met de man die me misbruikte'
Het verhaal van Ina Groot in 'De Verandering'
'Jaren later stond ik oog in oog met de man die me misbruikte'
- Annemarthe verlangde vurig naar een dochter, maar kreeg drie zoons
EO-podcast ‘De Koningswens’ over geslachtsteleurstelling
Annemarthe verlangde vurig naar een dochter, maar kreeg drie zoons
- Charlotte (32) kreeg een tweede kans door een stamceldonor: ‘Het kan ook jou overkomen’
Steeds meer stamceldonaties
Charlotte (32) kreeg een tweede kans door een stamceldonor: ‘Het kan ook jou overkomen’
Lees ook
- Johan werkt vrijwillig op een ziekenhuisschip: 'Ik wil van betekenis zijn'
Johan werkt vrijwillig op een ziekenhuisschip: 'Ik wil van betekenis zijn'
- Hoe houd je kinderen en tieners betrokken bij het geloof?
Theoloog Nelleke Plomp: ‘Jongeren zoeken een thuisgevoel’
Hoe houd je kinderen en tieners betrokken bij het geloof?
- Van Bijbelverhalen tot kampeerpret: ontdek kinderprogramma's Ezel Chiel, Fikkie en Tentje Plof
Geniet van frisse avonturen en leerzame verhalen
Van Bijbelverhalen tot kampeerpret: ontdek kinderprogramma's Ezel Chiel, Fikkie en Tentje Plof