Downton Abbey: A New Era
30 mei 2022 · 09:50
Update: 15 november 2024 · 10:09
Zes seizoenen verschenen er van de Britse kostuumdramaserie Downton Abbey. En daarna nog een bioscoopfilm. Daarin werden zo veel losse eindjes vastgeknoopt dat het leek alsof we definitief afscheid namen van de adellijke familie Crawley en hun personeel.
Bedenker en scenarioschrijver Julian Fellowes stortte zich vervolgens ook op een prestigieus nieuw project: de geslaagde HBO-serie The Gilded Age, in feite een soort Downton Abbey in New York.
Maar het publiek was nog niet klaar met Downton Abbey. Dat stroomde drie jaar geleden zo massaal naar die bioscoopfilm dat de makers besloten er nog maar een vervolg aan te plakken. Downton Abbey: A New Era, nu in vele zalen te zien, voelt nog meer dan het eerdere deel als een toegift, een cadeautje voor de fans. De hele club doet weer mee, de kostuums, decors en dialogen sprankelen als vanouds, maar de toon is luchtiger en sentimenteler dan ooit. Wat voor de liefhebber – ik reken mezelf er ook toe – overigens helemaal niet vervelend hoeft te zijn.
Het verhaal draait ditmaal om een villa in Zuid-Frankrijk, die grootmoeder Violet (de geweldige Maggie Smith, 87 inmiddels) van een geheimzinnige oude bewonderaar heeft geërfd. Een deel van de familie reist erheen om poolshoogte te nemen – en lekker te zonnebaden uiteraard. Intussen krijgen de achterblijvers te maken met een filmproductie die wordt opgenomen in het kasteel, compleet met knappe, verwaande sterren.
Dat laatste verhaal is het leukst, en biedt ook nog een leerzaam stukje filmgeschiedenis. Na een mooie climax, waarin het personeel zich ook eens mag opdoffen, gaat de film nog wel een hele poos door, tot echt alle personages even hun momentje hebben gehad. Daarmee lijkt de koek echt wel op. Al weet je maar nooit.
De weergave van deze video vereist jouw toestemming voor social media cookies.
Meest gelezen
- Column Elbert: 'Wat haalt papa toch allemaal uit op tv?'
Elbert over alle kinderprogramma's die zijn gezin kijkt
Column Elbert: 'Wat haalt papa toch allemaal uit op tv?'
- Bernice Klein verloor bij een brand vier broertjes
‘Een van m’n zussen riep: ‘Jezus, red onze broertjes!’’
Bernice Klein verloor bij een brand vier broertjes
- Rachel Rosier zoekt naar antwoorden in de Gazaoorlog: 'Wie is goed, wie is fout?'
'Het graf van Rachel': 6 mei om 22.20 uur bij de EO op NPO 2.
Rachel Rosier zoekt naar antwoorden in de Gazaoorlog: 'Wie is goed, wie is fout?'
Lees ook
- Het weekend van Anne-Mar Zwart
Presentatrice Anne-Mar Zwart over haar weekend
Het weekend van Anne-Mar Zwart
- Moeder en dochter onder één dak: 'We zijn bij elkaar, maar niet op een kleffe manier’
Hoe is het om samen met je moeder te wonen?
Moeder en dochter onder één dak: 'We zijn bij elkaar, maar niet op een kleffe manier’
- Maarten van Rossem: 'De Jezus van het Nieuwe Testament verraste mij'
Maarten van Rossem te gast in Adieu God?
Maarten van Rossem: 'De Jezus van het Nieuwe Testament verraste mij'
Schrijf je hier in voor de Visie-nieuwsbrief
Als christelijke gids willen we je helpen om te leven met God. We brengen je persoonlijke verhalen, verdiepende thema’s, christelijk nieuws en mediatips. In onze wekelijkse nieuwsbrief willen we je inspireren om hoopvol te leven en te geloven.
Lees onze privacyverklaring.