Ernst Daniël Smid keert terug in jubileumaflevering 'De Kist'
29 mei 2022 · 16:00
Update: 19 november 2024 · 16:18
De EO herhaalt vanavond een bijzondere aflevering van De Kist. In deze 200e aflevering gaat Kefah Allush terug naar een gast die zeven jaar geleden veel indruk op hem maakte. Ernst Daniël Smid (68) vertelde destijds over het sterfbed van zijn vrouw Roosje. Op haar nachtkastje brandde een lampje, dat de zanger niet kon uitdoen, zelfs niet ruim een jaar na haar overlijden. Inmiddels is er veel gebeurd.
Ernst Daniël Smid lijdt aan Parkinson, waardoor praten, zingen en bewegen steeds moeilijker gaat. Omdat hij merkt dat hij achteruitgaat en niet weet hoe lang hem nog gegeven is, heeft hij haast om te leven. Om de dingen te doen die hij nog wel kan. Zoals optreden en genieten van zijn kinderen en kleinkinderen. Nu Kefah Allush hem opnieuw ontmoet in De Kist, is ook Lieneke, de dochter van Ernst Daniël, bij het gesprek aanwezig.
Nacht van De Kist
Vannacht zendt de EO, na de 200e aflevering, tien afleveringen van De Kist uit de verschillende seizoenen opnieuw uit. Bijzondere ontmoetingen met onder anderen Joop Braakhekke, Joost Zwagerman, Evi Hanssen en Peter van Uhm.
Ter ere van het jubileum is het boek De Kist - bekende Nederlanders over de grote vragen van het leven verschenen. Hierin komen bekende Nederlanders aan het woord over onderwerpen als verlies, rouw, eigen sterfelijkheid, euthanasie, dementie, zelfdoding, leven na de dood en afscheid nemen.
De Kist: 200e aflevering en Nacht van De Kist
23.10 uur, NPO 2
Kijk 'De Kist' hier terug
Meest gelezen
- Column Elbert: 'Wat haalt papa toch allemaal uit op tv?'
Elbert over alle kinderprogramma's die zijn gezin kijkt
Column Elbert: 'Wat haalt papa toch allemaal uit op tv?'
- Bernice Klein verloor bij een brand vier broertjes
‘Een van m’n zussen riep: ‘Jezus, red onze broertjes!’’
Bernice Klein verloor bij een brand vier broertjes
- Rachel Rosier zoekt naar antwoorden in de Gazaoorlog: 'Wie is goed, wie is fout?'
'Het graf van Rachel': 6 mei om 22.20 uur bij de EO op NPO 2.
Rachel Rosier zoekt naar antwoorden in de Gazaoorlog: 'Wie is goed, wie is fout?'
Lees ook
- Het weekend van Anne-Mar Zwart
Presentatrice Anne-Mar Zwart over haar weekend
Het weekend van Anne-Mar Zwart
- Moeder en dochter onder één dak: 'We zijn bij elkaar, maar niet op een kleffe manier’
Hoe is het om samen met je moeder te wonen?
Moeder en dochter onder één dak: 'We zijn bij elkaar, maar niet op een kleffe manier’
- Maarten van Rossem: 'De Jezus van het Nieuwe Testament verraste mij'
Maarten van Rossem te gast in Adieu God?
Maarten van Rossem: 'De Jezus van het Nieuwe Testament verraste mij'
Schrijf je hier in voor de Visie-nieuwsbrief
Als christelijke gids willen we je helpen om te leven met God. We brengen je persoonlijke verhalen, verdiepende thema’s, christelijk nieuws en mediatips. In onze wekelijkse nieuwsbrief willen we je inspireren om hoopvol te leven en te geloven.
Lees onze privacyverklaring.