Gelovige sporters: deze Olympische medaillewinnaars zetten God op één
30 juli 2024 · 09:57
Update: 19 november 2024 · 10:41
Topsport en geloof: een ingewikkelde combinatie? Voor deze drie Olympische medaillewinnaars geldt dat niet: atletiek-ster Sydney McLaughlin Levrone, topzwemmer Adam Peaty en skateboardtalent Rayssa Leal gebruiken hun podium om te vertellen over God. Laat je raken door hun bijzondere verhalen.
Hordenspecialist Sydney McLaughlin Levrone 🥇
Ze is dé concurrent van Femke Bol op de 400 meter horden: Sydney McLaughlin Levrone. In 2021 werd ze Olympisch kampioene in Tokio. En kortgeleden verbrak ze het wereldrecord op dit atletiek-onderdeel. Hoewel ze als topsporter veel over heeft voor een nieuwe gouden medaille, gaat haar geloof in God boven alles. Zo zei ze onlangs: "I would take my love for Christ and that relationship over a gold medal any day." In het Nederlands: "Ik zou mijn liefde voor Christus en die relatie elke dag boven een gouden medaille verkiezen." Wat een mooi getuigenis!
Zilveren zwemmer Adam Peaty 🥈
De Britse zwemmer Adam Peaty heeft roerige jaren achter de rug, waarin depressie en alcoholproblemen hem teisterden. Hij deed een stap terug van de sport en zette zijn mentale gezondheid op één. "Sport is niet de echte wereld", zei hij eerder dit jaar tegen de BBC. "Het grootste deel van mijn leven heb ik gezocht naar bevestiging, het halen van voldoening uit mijn resultaten. Dat leidde tot een aantal donkere momenten." Tegenwoordig vindt Adam Peaty rust bij God.
Hij deelt zijn geloof op Instagram, maar ook in het zwembad. Met een grote tattoo van het kruis en de tekst Into the Light getuigt hij van zijn geloof in God. Toen een journalist van de NOS hem vroeg of de oude Adam terug is, zei hij treffend: "De oude Adam leeft niet meer met mij. Ik ben - hopelijk - een heel ander mens nu."
Bronzen skateboarder Rayssa Leal 🥉
De 16-jarige Braziliaanse Rayssa Leal laat deze Olympische Spelen opnieuw zien hoe goed ze kan skateboarden. Haar 'run' is goed voor de derde plaats: een bronzen medaille! Vlak na haar overwinning zwaait ze naar de camera en zegt ze door middel van gebarentaal: 'Jezus is de Weg, de Waarheid en het Leven.' Bekijk dit bijzondere moment hier.
Het is niet de eerste keer dat ze van Gods liefde getuigt: toen ze eind 2023 wereldkampioen werd, schreef ze op haar Instagramkanaal: 'Todo honra e glória seja a Deus'. Oftewel: 'Alle eer en glorie aan God'.
Vertel eens...
Kijk jij uit naar de Olympische Spelen?
Meest gelezen
- Ben Verboom in De Verandering: Van afwijzing naar aanvaarding
Ben Verboom in De Verandering
Ben Verboom in De Verandering: Van afwijzing naar aanvaarding
- Luister hier álle afleveringen van ‘Meer dan verwacht: Liefde, luiers en levenslessen’
Wil je horen
Luister hier álle afleveringen van ‘Meer dan verwacht: Liefde, luiers en levenslessen’
- Dít is hemel op aarde voor duurzaamheidsexpert Marieke Eyskoot
Interview
Dít is hemel op aarde voor duurzaamheidsexpert Marieke Eyskoot
Lees ook
- Lef, liefde en een loslopend geitje: deze kinderprogramma's kijk je bij de EO
Ezel Chiel, Fikkie, Topdoks en meer
Lef, liefde en een loslopend geitje: deze kinderprogramma's kijk je bij de EO
- De Bijbel Open | Jurjen ten Brinke: 'Als Jezus je aanraakt—wie durft het te geloven?'
Johannes 9:13-23
De Bijbel Open | Jurjen ten Brinke: 'Als Jezus je aanraakt—wie durft het te geloven?'
- Journalist Rinke Verkerk over haar geloofscrisis in de Westelijke Jordaanoever
Interview
Journalist Rinke Verkerk over haar geloofscrisis in de Westelijke Jordaanoever
Schrijf je hier in voor de EO-nieuwsbrief
Wil je op de hoogte blijven waar de EO mee bezig is? Meld je aan voor de EO nieuwsbrief vol inspirerende verhalen, de nieuwste programma's en waardevolle verdieping. EO. Als je gelooft.
Lees onze privacyverklaring.