'Hallo, ik heb kanker' wint Televizier-Ster Jeugd
6 oktober 2022 · 21:17
Update: 19 november 2024 · 14:12
Een bijzonder moment vanavond in Koninklijk Theater Carré: ons kinderprogramma 'Hallo, ik heb kanker' is bekroond met de Televizier-Ster Jeugd. Dit is de prijs voor het beste kinderprogramma. De prijs werd vanavond (6 oktober) uitgereikt tijdens het Gouden Televizier-Ring Gala. EO-presentator Anne-Mar Zwart en Rose, een van de tieners uit het programma, namen de Televizier-Ster in ontvangst.
In Hallo, ik heb kanker, dat begin dit jaar werd uitgezonden op tv, deelden vier tieners hun dagelijks leven met kanker. Met een vlogcamera legden Kelsie, Rose, Olivier en Marleen de mooie en minder mooie momenten van hun leven vast.
Fantastisch
"Dit is echt fantastisch!", reageerde Anne-Mar direct na de bekendmaking. "Deze tieners hebben het lef om van heel dichtbij te laten zien hoe het leven is met kanker. Als Ellen (onze eindredacteur) bij de meest confronterende scènes aan de tieners vroeg of we dat mochten uitzenden, zeiden ze: 'Ja, dat hoort ook bij ons leven en hoe dat er op dit moment uitziet'."
'Met Marleen in ons hart'
“Maar we staan hier vanavond ook met een dubbel gevoel", vervolgde Anne-Mar met tranen in haar ogen. "We zijn ook een beetje verdrietig. Onze lieve Marleen is vorige week overleden. Zij had er onwijs naar uitgekeken. De jurk hing al klaar... Maar we gaan er een feestje van maken, met haar in ons hart vanavond."
'Deze is voor jullie'
"Kanker is geen strijd die je kunt overwinnen. Of wat je kunt verliezen. Dat zou betekenen als de kanker niet weggaat, dat je niet je best hebt gedaan. En Marleen heeft keihard gevochten. En jullie (Rose, Olivier en Kelsie) ook. Jullie allemaal. En daarom zijn jullie vanavond ongelooflijk de winnaars. Ik ben trots op jullie en deze is voor jullie!"
Meest gelezen
- Nieuw seizoen Meer dan verwacht: ‘Zeker moeders kunnen soms best scherp zijn naar elkaar’
Nieuw seizoen Meer dan verwacht: ‘Zeker moeders kunnen soms best scherp zijn naar elkaar’
- Drielingouders Mieke en Nick: ‘Het is niet alleen leuk en schattig, maar ook heel intens’
Persoonlijk verhaal
Drielingouders Mieke en Nick: ‘Het is niet alleen leuk en schattig, maar ook heel intens’
- Hanna Verboom: ‘Iedereen heeft ups en downs. Bij mij kunnen ze extremer zijn’
Persoonlijk verhaal
Hanna Verboom: ‘Iedereen heeft ups en downs. Bij mij kunnen ze extremer zijn’
Lees ook
- Dit is het ideale weekend van Matthijs Vlaardingerbroek
‘Midden in de natuur ben ik zeer gelukkig’
Dit is het ideale weekend van Matthijs Vlaardingerbroek
Schrijf je hier in voor de EO-nieuwsbrief
Wil je op de hoogte blijven waar de EO mee bezig is? Meld je aan voor de EO nieuwsbrief vol inspirerende verhalen, de nieuwste programma's en waardevolle verdieping. EO. Als je gelooft.
Lees onze privacyverklaring.