
Corjan geeft advies
Leestijd: 4 minDoor Corjan Matsinger
Onze tieners vinden de livestream van onze kerkdiensten drie keer niks. De jeugdgroep van de kerk ligt eigenlijk ook plat. Al wordt er door de jeugdleiders wel wat via WhatsApp gedaan, het is niet hetzelfde als anders. Maar deze tijd moet toch ook kansen bieden om de geloofsgroei van mijn pubers te stimuleren?
Het is voor iedereen een bijzondere tijd. Tieners balen ervan dat ze aan huis gebonden zijn en hun vrienden alleen online kunnen ontmoeten. Blijf je kinderen daarom stimuleren dingen als een online clubmeeting van de kerk niet te skippen, maar juist bij te wonen. Durf je laptop even opzij te zetten als er zich spontaan mooie momenten voordoen. En er kan in de zorg over opa of oma misschien wel openheid ontstaan om te praten over de kwetsbaarheid van ons als mens.
Je kunt zelf ook mini-acties ondernemen om de geloofsgroei van je tiener te stimuleren, maar ga niet te veel ‘pushen’. Probeer spelenderwijs eens wat dingen uit, want al die bijbelideeën die volgens jou echt héél leuk zijn, resulteren bij je tieners soms in niet meer dan een diepe zucht. Ik ben zelf in deze periode wat aan het ‘prikkelen’ in ons gezin. Ik test de kennis die mijn tieners hebben over de Bijbel. Gewoon door op twee A3-vellen een tijdsbalk te tekenen, van Genesis tot Openbaring. Om ze wat te helpen, heb ik jaartallen en pictogrammen bij de lijn getekend, bijvoorbeeld een tempel en een kruis. Elke tiener krijgt een paar briefjes met woorden als Simson, Salomo, ballingschap of ark. De grote vraag is vervolgens: weten mijn zonen en dochters waar in de timeline het briefje moet komen?
Beeld: Shutterstock


Kom op 5 juni naar het grootste worshipconcert van Nederland
Ontdek meer