Hoopvol herdenken: samen staan we stil bij Keti Koti
27 juni 2024 · 16:30
Update: 27 juni 2024 · 17:01
Christenen in Nederland staan dit jaar ook uitgebreid stil bij Keti Koti en de afschaffing van de slavernij. De landelijke herdenkingsdienst is dit jaar in Dordrecht. Deze dienst wordt georganiseerd door een breed palet aan kerken en maatschappelijke organisaties. Vorig jaar, bij 150 jaar afschaffing van de Trans-Atlantische slavernij, ging in de herdenkingsdienst in De Nieuwe Kerk in Amsterdam over schuld en verantwoordelijkheid. Dit jaar staat de dienst in het teken van hoop.
''Samen hoopvol op weg naar een toekomst van gelijkwaardigheid en vertrouwen is een grote uitdaging. Ik hoop dat we met de kerkdienst zoveel mogelijk mensen inspireren en kracht geven om met elkaar die weg te bewandelen'', vertelt Bianca Groen Gallant. Zij is betrokken bij de landelijke herdenking als voorzitter van de stichting Heilzame Verwerking Slavernijverleden en als vice preses Protestantse Kerk Nederland.
Keti Koti vanuit Dordt
De EO draagt dit jaar zorg voor een speciale registratie van de landelijke kerkdienst op zondag 30 juni om 11.25 uur op NPO 2. Naast de kerkdienst, maakt presentator Jurjen ten Brink een wandeling door Dordrecht met burgemeester Wouter Kolff, Bianca Groen-Gallant, vice-preses van de Protestantse Kerk in Nederland en betrokkenen bij de herdenkingsdienst Keti Koti. Schrijver en kenner Sidney Breidel vertelt hun over het Dordtse koloniaal verleden.
Te doen en te zien
De wandeling uit het programma door Dordrecht kun je ook zelf maken. Er is een speciaal boekje gemaakt met de route.
Daarnaast is er in het programma 'Keti Koti vanuit Dordt' ook een bezoek te zien aan de tentoonstelling Christendom en Slavernijverleden vanuit Museum Catharijneconvent in Utrecht. Deze tentoonstelling is vanaf dit weekend te bezoeken.
Meest gelezen
- Is de bloedmaan een Bijbels teken van de eindtijd?
Verklaarbaar verschijnsel of profetie?
Is de bloedmaan een Bijbels teken van de eindtijd?
- Raven van Dorst in 'De Kist': ‘Ik vind de wereld geen fijne plek om te zijn’
'De Kist', donderdag 18 september, 20:30 uur, NPO 2
Raven van Dorst in 'De Kist': ‘Ik vind de wereld geen fijne plek om te zijn’
- Henri Bontenbal (CDA): ‘Lees Johannes 8 voordat je iemand cancelt'
Politiek & Privé
Henri Bontenbal (CDA): ‘Lees Johannes 8 voordat je iemand cancelt'
Lees ook
- Rob Oudkerk presenteert talkshow van De Joodse Wereld - Wat motiveert hem?
Rob Oudkerk presenteert talkshow van De Joodse Wereld - Wat motiveert hem?
- ‘In het begin denk je nog: iedereen vergeet weleens wat’
Hoe Jan en Ria de Winter omgaan met dementie
‘In het begin denk je nog: iedereen vergeet weleens wat’
- Column Tijs: 'TV is een prachtig medium'
Televisie toont echte emoties
Column Tijs: 'TV is een prachtig medium'
Schrijf je hier in voor de EO-nieuwsbrief
Wil je op de hoogte blijven waar de EO mee bezig is? Meld je aan voor de EO nieuwsbrief vol inspirerende verhalen, de nieuwste programma's en waardevolle verdieping. EO. Als je gelooft.
Lees onze privacyverklaring.