Lazarus tipt: lezing Karen Armstrong, Bono's favo boeken en Rachel Held Evans in bestsellerlijst
17 mei 2019 · 19:00
Update: 15 november 2024 · 13:02
Lazarus tipt vandaag: een lezing met Karen Armstrong, de favoriete boeken van U2-zanger Bono en Rachel Held Evans in bestsellerlijst.
Karen Armstrong bij School of Life
Een bijzondere lezing bij The School of Life: auteur Karen Armstrong is te gast op 2 juli in de Oude Lutherse kerk in Amsterdam. Vorig jaar nog ontving zij een eredoctoraat eredoctoraat in Theologie en Religiestudies aan de Vrije Universiteit vanwege haar verdiensten op het gebied van interreligieuze dialoog en religieuze tolerantie in het publieke domein. Karen is ex-non en expert op het gebied van de drie monoteïstische wereldgodsdiensten. Bij The School of Life geeft ze een lezing over de levenswijsheden die te vinden zijn in heilige geschriften en waarom het ook als niet-gelovige zinvol is om je daarin te verdiepen.
Meer info vind je hier.
Een economie van vreugde
Vorige week was bijzonder hoogleraar politieke filosofie en levensbeschouwing Govert Buijs te gast in Het Vermoeden. Daarin vertelde hij over zijn nieuwe boek Waarom werken we zo hard?. In NRC kon je ook dit interview met hem lezen waarin hij uitlegt wat een economie van vreugde is. En hier kijk je de aflevering terug.
De weergave van deze video vereist jouw toestemming voor social media cookies.
Bono’s favo boeken
Zanger Bono is te gast bij journalist Jenna Bush Hager (inderdaad, de dochter van George W. Bush) en vertelt er over zijn favoriete boeken. Natuurlijk noemt hij The Message, de bijbelvertaling van Eugene Peterson, die hij aan zijn kinderen voorlas, zo vertelt hij. Maar hij noemt ook het boek Lifeslines. Dit boek is geschreven door een priester en een dichter en bevat aantekeningen over leven, liefde, geloof en twijfel.
De weergave van deze video vereist jouw toestemming voor social media cookies.
En wil je meer weten: er is ook een Lifelines podcast. Die vind je hier.
Rachel Held Evans in bestsellerlijst
Het boek Searching for Sunday (in het Nederlands vertaald als Gaan we vandaag?) is deze week in Amerika in de New York Times bestsellerlijst beland. Vriendin Nadia Bolz Weber tweette erover: ‘ze zou zo blij zijn en dan zou ze boodschappen doen.’
Meest gelezen
- Vincenza La Porta is de nieuwe directeur-uitgever van het Nederlands Dagblad: ‘Ik voel mij bevoorrecht’
Vincenza La Porta is de nieuwe directeur-uitgever van het Nederlands Dagblad: ‘Ik voel mij bevoorrecht’
- Mama Mirjam: ‘Ik wens dat we vriendjes blijven!’
Column
Mama Mirjam: ‘Ik wens dat we vriendjes blijven!’
- Paul is er een van een vierling, maar: ‘Ik hoefde niet te vechten voor mijn eigen identiteit’
Persoonlijk verhaal
Paul is er een van een vierling, maar: ‘Ik hoefde niet te vechten voor mijn eigen identiteit’
Lees ook
- Het hart van Wilma Veen stopte er meerdere keren mee
‘Na zo veel hartstilstanden is mijn leven een groter wonder dan ooit’
Het hart van Wilma Veen stopte er meerdere keren mee
- Wandelen door de geschiedenis? Christine werkte mee aan een bijzonder project
Wandelen door de geschiedenis? Christine werkte mee aan een bijzonder project
- Lizette (38) is reisblogger: ‘Ik zie mezelf reizen tot ik erbij neerval’
Persoonlijk verhaal
Lizette (38) is reisblogger: ‘Ik zie mezelf reizen tot ik erbij neerval’