
Nieuw seizoen voor realityserie 'Urk!'
Vanaf dinsdag 31 augustus om 21.30 uur, SBS6
30 augustus 2021 · 15:38| Leestijd:3 min
Update: 19 november 2024 · 16:17
Op dinsdag 31 augustus start het vierde seizoen van de realityserie 'Urk!' (SBS) In dit programma leren we de bevolking van het vissersdorp kennen dankzij een paar markante Urkers zoals kapper Teun Föhn en de tweeling Mathilde en Gerda.
Een nieuw gezicht in de serie Urk! is Greetje Bosma (32). Greetje werkt in de zorg en woont met haar man en twee dochters in het oude dorp van Urk. “Mijn nogal rake columns op radio Urk FM hadden de interesse gewekt van de programmamakers van SBS," vertelt Greetje. "Ik neem totaal geen blad voor de mond en spreek me openlijk uit over allerlei onderwerpen die soms nogal gevoelig liggen, zoals bijvoorbeeld de zwartepietendiscussie.”
Vrouwen
Wat hoopt Greetje te bereiken met haar deelname aan het programma Urk!? "Veel mensen hebben een bepaald beeld van de vrouwen op Urk: ze hebben allemaal grote gezinnen, de vrouwen werken niet buitenshuis en het enige recht dat ze hebben, is het aanrecht. Maar de werkelijkheid is heel anders. Heel veel vrouwen werken, er zijn talloze vrouwen met een eigen onderneming op Urk. Dat mag ook weleens belicht en benoemd worden.”
Chaotisch
De crew van SBS is al sinds maart dit jaar op Urk. Er is inmiddels flink wat beeldmateriaal verzameld.
“Het gekke is dat je na een tijdje gewoon vergeet dat de cameraploeg er is. Ze zijn dan haast ‘onzichtbaar’ aanwezig. Ik deed dus gewoon mijn ding zonder al te veel na te denken. Het afgelopen half jaar was best een chaotische periode: de zoektocht naar een ander huis, de verhuizing en de komst van een pup. Ik ben eigenlijk best zenuwachtig voor de eerste uitzending. Dan denk ik: Oh boy! Wat heb ik eigenlijk allemaal gezegd, en wat gaan we allemaal zien?"
Teun Föhn
Uiteraard maakt ook de bekende kapper Teun Föhn dit seizoen opnieuw zijn opwachting. In de eerste aflevering van het nieuwe seizoen blijkt Teun tot over zijn oren verliefd te zijn. Teuns vrienden Albert en Fred bereiden zich voor op de kennismaking met zijn nieuwe Zeeuwse vlam. “Ach weet je, op een gegeven moment heb je de klik en dan maakt afstand niet meer uit,” vertelt Teun aan Metro Nieuws. “Wat is afstand als het om liefde gaat? Maar we vinden het allebei goed te overbruggen hoor. Het gaat heel goed. De verkering is aan sinds december, dus we tikken de acht maanden al aan.”
Realityserie 'Urk!'
De weergave van Facebook vereist jouw toestemming voor social media cookies.
Meest gelezen
- Lisa reisde met Teun Föhn door de Biblebelt: 'Het raakte me hoe mensen naar elkaar omzien'
Kijktip
Lisa reisde met Teun Föhn door de Biblebelt: 'Het raakte me hoe mensen naar elkaar omzien'
- Hoe Dankdag ontstond, en waarom het meer is dan een ouderwetse traditie
Uitleg
Hoe Dankdag ontstond, en waarom het meer is dan een ouderwetse traditie
Lees ook
- Del Toro’s film Frankenstein raakt diep: een parabel over schuld, genade en menselijkheid
Filmrecensie
Del Toro’s film Frankenstein raakt diep: een parabel over schuld, genade en menselijkheid
- Jurjen ten Brinke: Zitten we vast in religieuze patronen en tradities?
De Bijbel Open
Jurjen ten Brinke: Zitten we vast in religieuze patronen en tradities?
- Last van verlegenheid? Zelfs een nepglimlach helpt al
Psychologie
Last van verlegenheid? Zelfs een nepglimlach helpt al
Schrijf je hier in voor de Visie-nieuwsbrief
Als christelijke gids willen we je helpen om te leven met God. We brengen je persoonlijke verhalen, verdiepende thema’s, christelijk nieuws en mediatips. In onze wekelijkse nieuwsbrief willen we je inspireren om hoopvol te leven en te geloven.
Lees onze privacyverklaring.








