
'No time to die': waardig afscheid van Craig als James Bond
Een filmrecensie van Rick de Gier
21 oktober 2021 · 08:42| Leestijd:3 min
Update: 21 november 2024 · 07:43
Het was even wennen toen acteur Daniel Craig voor het eerst in de huid kroop van James Bond. In 'Casino Royale' (2006) stond de iconische spion opeens weer aan het begin van zijn carrière, en hij was minder charmant en komisch dan we gewend waren uit eerdere films.
Inmiddels zijn we vier films verder en zullen de meeste Bondliefhebbers Craig wel zijn gaan waarderen. Opmerkelijk aan de films waarin hij speelt, is dat ze een consistent geheel vormen, met diverse terugkerende verhaallijnen. In die zin is No Time to Die – Bondfilm 25, die na anderhalf jaar corona-uitstel eindelijk in de bios draait – echt de afsluiter van het Craig-tijdperk. En ja, het is een waardig afscheid geworden.
Overigens is er ook weer niet heel veel voorkennis nodig om van deze episode te kunnen genieten. Uiteindelijk blijven de ingrediënten altijd hetzelfde: achtervolgingen, exotische locaties, verleidelijke dames, een potsierlijke schurk die het voortbestaan van de wereld bedreigt. (Saillant detail: dat gebeurt ditmaal met een dodelijk virus – en dat terwijl de film al in 2019 werd opgenomen.) En wat helaas ook opgaat voor veel Bondfilms: ze duren wel erg lang. No Time to Die maar liefst twee uur en drie kwartier. Op een paar momenten sloeg bij mij de verveling een beetje toe.
Maar verder is dit wel een uitschieter in de reeks, met heerlijke actiescènes, een toon waarin drama, spanning en humor goed in balans zijn, en een verrassend slot. Daarnaast hebben de makers duidelijk hun best gedaan om verstokte macho Bond iets vrouwvriendelijker te maken. Meer dan ooit toont hij zijn gevoelige kant, en de Bondgirls van dienst zijn bepaald geen makke schaapjes.
Zo kan geheim agent 007 dus wel weer een poosje mee. Want dat Craig een opvolger krijgt, spreekt natuurlijk voor zich. Wie dat wordt, houden de producenten alleen nog even geheim.
Bekijk de trailer van 'No Time to Die'
De weergave van deze video vereist jouw toestemming voor social media cookies.
No Time to Die
Meest gelezen
- Teun op de Biblebelt: “Je bereikt meer met honing dan met zout”
Nieuwe EO-realityserie
Teun op de Biblebelt: “Je bereikt meer met honing dan met zout”
- Zanger en voormalig EO-radiomaker Wim Pols overleden
'Wim is Thuis bij zijn hemelse Vader'
Zanger en voormalig EO-radiomaker Wim Pols overleden
- Column Kefah: "Ben ik nu een slechte interviewer?"
Column Kefah: "Ben ik nu een slechte interviewer?"
Lees ook
- Jan Willem verbouwt groente voor de voedselbank: ‘Ook mensen met weinig geld verdienen goed voedsel'
Een beter Nederland
Jan Willem verbouwt groente voor de voedselbank: ‘Ook mensen met weinig geld verdienen goed voedsel'
- Tranen met tuiten of een subtiel snikje. Wat voor huiler ben jij? Doe de test!
Wil je weten
Tranen met tuiten of een subtiel snikje. Wat voor huiler ben jij? Doe de test!
- Joëlle maakt bloembommen: 'Mijn doel is om steden groener te maken'
Een beter Nederland
Joëlle maakt bloembommen: 'Mijn doel is om steden groener te maken'
Schrijf je hier in voor de Visie-nieuwsbrief
Als christelijke gids willen we je helpen om te leven met God. We brengen je persoonlijke verhalen, verdiepende thema’s, christelijk nieuws en mediatips. In onze wekelijkse nieuwsbrief willen we je inspireren om hoopvol te leven en te geloven.
Lees onze privacyverklaring.








