Organist Arjan Breukhoven creatief tijdens coronacrisis
18 maart 2020 · 15:45
Update: 15 november 2024 · 09:26
Het regent annuleringen, afzeggingen en afgelastingen van evenementen. Ook muziekevenementen worden tijdens de coronacrisis zwaar getroffen. Zo moest organist, pianist en dirigent Arjan Breukhoven al zijn concerten afzeggen. In het radiomagazine EO Live vertelt hij over deze strop voor de muziekwereld en de creatieve oplossing die hij bedacht.
“Goedenavond. Hier vanuit mijn huis in Rotterdam alweer een live Facebookconcert.” Zo begint Arjan de dinsdagavond. Normaal gesproken staat in deze tijd zijn agenda bomvol met afspraken, concerten en andere evenementen. De wereld leeft muzikaal toe naar Pasen, maar daar gaat door het coronavirus een dikke streep doorheen. Geen concerten, geen Matthaüs Passion en geen koren die gedirigeerd moeten worden. “Alles is afgelast”, zegt Arjan. “En ook een reis naar Amerika voor een concert gaat niet door.”
Concerten goed 'bezocht'
Om de muziekliefhebber niet helemaal verstoken te laten blijven van zijn muzikale optredens, geeft Arjan Breukhoven nu live concerten op Facebook. “Ik speel gewoon op het orgel in mijn woonkamer en soms op orgels in kerken," vertelt hij in EO Live. "De ene keer alleen, soms met andere muzikanten."
(Tekst loopt door onder de foto.)
"Iedere avond ga ik rond half acht live op mijn Facebookpagina. De opname blijft dan een dag staan.” En zijn Facebookconcerten vallen in de smaak, ziet hij. “Ze worden goed bekeken; de stream heeft duizenden views.”
'Bach blijft'
Breukhoven is ook een liefhebber van Bach en kenner van de componist. Waar de EO bijvoorbeeld het evenement Matthaüs aan de Maas moest afgelasten, ziet de organist ook de beroemde uitvoeringen van de Matthaüs Passion in het water vallen. Maar geen nood: “Bach gaat zeker voorbij komen tijdens mijn Facebookconcerten.”
EO Live: Arjan Breukhoven
Zaterdag 21 maart, 19.00 uur, NPO Radio 5
Meest gelezen
- Is de bloedmaan een Bijbels teken van de eindtijd?
Verklaarbaar verschijnsel of profetie?
Is de bloedmaan een Bijbels teken van de eindtijd?
- Eva werd online gechanteerd met naaktfoto’s: ‘Ik kon mezelf niet zien zonder me vies te voelen’
Wil je zien
Eva werd online gechanteerd met naaktfoto’s: ‘Ik kon mezelf niet zien zonder me vies te voelen’
- Raven van Dorst in 'De Kist': ‘Ik vind de wereld geen fijne plek om te zijn’
'De Kist', donderdag 18 september, 20:30 uur, NPO 2
Raven van Dorst in 'De Kist': ‘Ik vind de wereld geen fijne plek om te zijn’
Lees ook
- Wanneer online gamen verandert in sextortion: ‘Hij dreigde mijn moeder iets aan te doen’
Wil je zien
Wanneer online gamen verandert in sextortion: ‘Hij dreigde mijn moeder iets aan te doen’
- Marieke haakt voor een rustiger brein
‘Ik maakte ooit een punker-aap met een elektrische gitaar’
Marieke haakt voor een rustiger brein
- Jeroen overwon zijn eenzaamheid en zet zich nu in om andere jongeren te helpen
Nieuwe EO-docu: Wie kent mij nog?
Jeroen overwon zijn eenzaamheid en zet zich nu in om andere jongeren te helpen
Schrijf je hier in voor de Visie-nieuwsbrief
Als christelijke gids willen we je helpen om te leven met God. We brengen je persoonlijke verhalen, verdiepende thema’s, christelijk nieuws en mediatips. In onze wekelijkse nieuwsbrief willen we je inspireren om hoopvol te leven en te geloven.
Lees onze privacyverklaring.