Veel selfies plaatsen: beetje narcistisch?
30 juli 2018 · 19:47
Update: 15 november 2024 · 10:53
Tegenwoordig plaatsen we allemaal foto’s van onszelf, maar de een doet dat vaker dan de ander. Heeft dat te maken met narcisme en kun je zeggen dat iemand die vaak selfies plaatst narcistische trekken heeft?
Mannen: mooier maken
Het maken van een selfie vereist dat je letterlijk de camera op jezelf richt. Er zijn daarom verschillende onderzoeken geweest naar het verband tussen selfies en narcisme. Bij een specifiek onderzoek naar de link tussen een selfie en narcisme bij mannen, kwam naar voren dat narcistische mannen eerder geneigd zijn foto’s mooier te maken en ze plaatsten ook vaker een selfie.
Vrouwen: bewonderd worden door selfies
Hoe zit dat bij vrouwen? Zij plaatsen over het algemeen vaker foto’s van zichzelf dan mannen. In een ander onderzoek was te zien dat vrouwen die veel selfies plaatsen, dit doen omdat ze bewonderd willen worden. Dit valt in principe ook onder ‘narcistisch trekjes’. Echter, het kan juist ook precies uit de tegenovergestelde hoek komen: deze vrouwen kunnen weinig zelfvertrouwen hebben, waardoor ze bevestiging zoeken in de likes en reacties die ze op foto’s krijgen.
Het is dus lastig te zeggen of er een psychologische gedachte achter het plaatsen van selfies zit. De een wil graag bewonderd worden, de ander wil juist haar zelfvertrouwen vergroten. Laten we vooral niet te snel oordelen.
Bron: Psychology Today
Meest gelezen
- Is de bloedmaan een Bijbels teken van de eindtijd?
Verklaarbaar verschijnsel of profetie?
Is de bloedmaan een Bijbels teken van de eindtijd?
- Raven van Dorst in 'De Kist': ‘Ik vind de wereld geen fijne plek om te zijn’
'De Kist', donderdag 18 september, 20:30 uur, NPO 2
Raven van Dorst in 'De Kist': ‘Ik vind de wereld geen fijne plek om te zijn’
- Henri Bontenbal (CDA): ‘Lees Johannes 8 voordat je iemand cancelt'
Politiek & Privé
Henri Bontenbal (CDA): ‘Lees Johannes 8 voordat je iemand cancelt'
Lees ook
- Genieten, ook met dementie: 'Mam, wat wil je nog?' 'Leven!'
Op bezoek bij ZorgErf
Genieten, ook met dementie: 'Mam, wat wil je nog?' 'Leven!'
- Rob Oudkerk presenteert talkshow van De Joodse Wereld - Wat motiveert hem?
Rob Oudkerk presenteert talkshow van De Joodse Wereld - Wat motiveert hem?
- ‘In het begin denk je nog: iedereen vergeet weleens wat’
Hoe Jan en Ria de Winter omgaan met dementie
‘In het begin denk je nog: iedereen vergeet weleens wat’
Schrijf je hier in voor de Eva-nieuwsbrief
Eva is het magazine voor vrouwen van de EO. In de Eva nieuwsbrief ontvang je wekelijks een selectie van de mooiste artikelen: levensverhalen, artikelen over mentale weerbaarheid, gezondheid en liefde & relaties.
Lees onze privacyverklaring.